Politechnika Śląska stworzy park rekreacji w Gliwicach

2007-05-24 13:56

Politechnika Śląska chce stworzyć w Gliwicach park rekreacji. W tym celu przekształci stadion XX-lecia PRL-u w nowoczesny obiekt, w którym znajdzie się basen, amfiteatr, boiska oraz skatepark.

Gliwicki stadion XX-lecia PRL-u jest własnością Politechniki Śląskiej od 1994 roku. Do tej pory nie był zbyt użyteczny. Dlatego też władze uczelni zdecydowały, że należy go przekształcić w nowoczesny obiekt sportowy. W parku rekreacyjnym powstanie skatepark, basen, kręgielnia, koryt tenisowe, boiska, ścianki do wspinaczki, pola do minigolfa oraz ścieżki rowerowe. Park mógłby być czynny cały rok dzięki rozsuwanemu dachowi. Centralnym miejscem ma być stadion na 2 tys. miejsc. Zbudowany zostanie także amfiteatr, w którym będzie można organizować różne imprezy kulturalne.
Pomysł stworzenia parku rekreacji podoba się władzą miasta. Politechnika Śląska chce postarać się o dofinansowanie przedsięwzięcia z Unii Europejskiej. Unijne pieniądze miałyby pokryć aż 70 proc. kosztów, szacowanych na kilkadziesiąt milionów złotych. We wrześniu 2006 roku odbędą się konsultacje z władzami Gliwic. Wtedy też zostanie zatwierdzona ostateczna wersja projektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej