Płock ma nowy Ośrodek Radioterapii. ALSTAL zakończył budowę inwestycji

2023-09-19 14:40

ALSTAL Grupa Budowlana zakończyła budowę nowoczesnego Ośrodka Radioterapii w Płocku. W ramach inwestycji, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, powstał trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 9054,32 mkw. Budowa obiektu trwała niecałe dwa lata.

Ośrodek Radioterapii w Płocku

Projekt Ośrodka Radioterapii w Płocku to inwestycja, realizowana w ramach rozbudowy istniejącej dotychczas wojewódzkiej placówki szpitalnej. W nowym ośrodku pacjenci nowotworowi będą mieli dostęp do wszystkich aktualnie stosowanych metod radioterapii.

Budynek ma trzy kondygnacje. Na pierwszym piętrze znajduje się oddział chemioterapii dziennej, na drugim - oddział łóżkowy radioterapii. Na parterze zlokalizowane są pracownie tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, a także bunkry z akceleratorami medycznymi. W Ośrodku Radioterapii powstała również pracownia medycyny nuklearnej z aparatem PET/CT, który zapewnia wykrywanie i kontrolowanie przebiegu leczeniu chorób nowotworowych.

Budowa obiektu trwała niecałe dwa lata i została zrealizowana w ramach kontraktu o wartości nieco ponad 73 milionów złotych. Generalnym Wykonawcą robót była firma ALSTAL z Bydgoszczy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej