Płock ma nowy Ośrodek Radioterapii. ALSTAL zakończył budowę inwestycji

2023-09-19 14:40

ALSTAL Grupa Budowlana zakończyła budowę nowoczesnego Ośrodka Radioterapii w Płocku. W ramach inwestycji, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, powstał trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 9054,32 mkw. Budowa obiektu trwała niecałe dwa lata.

Ośrodek Radioterapii w Płocku

Projekt Ośrodka Radioterapii w Płocku to inwestycja, realizowana w ramach rozbudowy istniejącej dotychczas wojewódzkiej placówki szpitalnej. W nowym ośrodku pacjenci nowotworowi będą mieli dostęp do wszystkich aktualnie stosowanych metod radioterapii.

Budynek ma trzy kondygnacje. Na pierwszym piętrze znajduje się oddział chemioterapii dziennej, na drugim - oddział łóżkowy radioterapii. Na parterze zlokalizowane są pracownie tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, a także bunkry z akceleratorami medycznymi. W Ośrodku Radioterapii powstała również pracownia medycyny nuklearnej z aparatem PET/CT, który zapewnia wykrywanie i kontrolowanie przebiegu leczeniu chorób nowotworowych.

Budowa obiektu trwała niecałe dwa lata i została zrealizowana w ramach kontraktu o wartości nieco ponad 73 milionów złotych. Generalnym Wykonawcą robót była firma ALSTAL z Bydgoszczy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej