Plaża i park na warszawskich bulwarach

2016-03-21 16:56
Bulwary warszawskie
Autor: Urząd Miasta Warszawa Wizualizacja przebudowy bulwarów nad Wisłą w Warszawie

Kolejny etap budowy lewobrzeżnych bulwarów w Warszawie zrealizuje firma Skanska – ogłosił Zarząd Mienia miasta Warszawy. W ciągu 11 i pół miesiąca od podpisania umowy ma powstać kolejny odcinek inwestycji od Centrum Nauki Kopernik do mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Prawdopodobnie już latem przyszłego roku mieszkańcy Warszawy i nie tylko będą mogli spacerować po nowym bulwarze. Najkorzystniejszą ofertę na realizację drugiego odcinka I etapu inwestycji przedstawiła firma Skanska i została wybrana na wykonawcę spośród pięciu firm biorących udział w przetargu. Kolejny lewobrzeżny fragment bulwarów od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego ma długość blisko 1,2 km. W ramach inwestycji wykonawca przebuduje nabrzeże rzeki, wybuduje promenadę spacerową oraz ścieżki rowerowe. Na bulwarze ustawionych zostanie dziewięć parterowych pawilonów usługowych. W ramach zagospodarowania terenu przy Centrum Nauki Kopernik powstanie Park Żywej Rzeki, a na wysokości Uniwersytetu Warszawskiego plac uniwersytecki z bulwarem – przestrzeń wielofunkcyjna ze sceną oraz amfiteatralnymi schodami. Dużą atrakcją będzie Park Rekreacyjny z wodnym placem zabaw i plażą. Wartość inwestycji to 65,8 mln zł . Bulwary zaprojektowała wybrana w konkursie firma RS Architektura Krajobrazu.

Bulwary warszawskie
Autor: Urząd Miasta Warszawa Wizualizacja drugiego odcinka pierwszego etapu lewobrzeżnych bulwarów
Bulwary warszawskie
Autor: Urząd Miasta Warszawa Kolejny lewobrzeżny fragment bulwarów od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego ma długość blisko 1,2 km
Bulwary warszawskie
Autor: Urząd Miasta Warszawa Bulwary zaprojektowała firma RS Architektura Krajobrazu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej