PKP rozstrzygnęły przetarg we Wrocławiu

2009-11-24 9:16

Przetarg dotyczył czterech dworców wrocławskich: Mikołajów, Pracze, Kuźniki i Leśnica. W każdym przypadku najkorzystniejszą ofertę złożyła poznańska pracownia GPVT Pracownia Architektoniczna.

23 listopada 2009 r. PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, budowlanej i wykonawczej dla czterech małych eurodworców.

Głównym kryterium przy wyborze była cena. Najkorzystniejszą ofertę, w przypadku każdego z czterech eurodworców, złożyła poznańska pracownia GPVT Pracownia Architektoniczna s.c.

Do głównych zadań projektantów będzie należało opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego na podstawie inwentaryzacji i stanu technicznego budynku, a także dokumentacji budowlanej i wykonawczej z uwzględnieniem zakresu prac przewidywanych na poszczególnych obiektach. Projektanci na wykonanie dokumentacji, będącej przedmiotem przetargu, mają czas do 15 lutego 2010r.

Przebudowa dworców jest zaplanowana na lata 2010-11. Będzie ona finansowana ze środków własnych i budżetowych. Do tej pory na Euro 2012, PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu zmodernizował dwa dworce Wrocław Psie Pole i Wrocław Żerniki. Prace na nich zakończyły się w 2009 roku.


Polskie Koleje Państwowe S.A. prowadzą w tej chwili proces inwestycyjny na prawie czterdziestu dworcach kolejowych. Do 2012 roku swoje funkcje, wygląd i dostępność dla pasażerów zmienią dworce we wszystkich regionach Polski i w miastach o różnej wielkości. Do 2012 roku PKP S.A. wyda na ten cel fundusze o wartości ponad 670 mln złotych. Modernizacje finansowane są z następujących źródeł: fundusze Unii Europejskiej (236 mln złotych) , fundusze budżetu Państwa (353 mln złotych) , fundusze własne PKP S.A. (102 mln złotych). Oprócz tego PKP S.A. współpracuje z dużymi firmami developerskimi, które są partnerami PKP S.A przy projektach przebudowy dworców w: Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie (Warszawa Zachodnia). Wartość przygotowywanych wspólnie inwestycji z developerami wynosi ponad 2 mld złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej