PKP rozstrzygnęły przetarg we Wrocławiu

2009-11-24 9:16

Przetarg dotyczył czterech dworców wrocławskich: Mikołajów, Pracze, Kuźniki i Leśnica. W każdym przypadku najkorzystniejszą ofertę złożyła poznańska pracownia GPVT Pracownia Architektoniczna.

23 listopada 2009 r. PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, budowlanej i wykonawczej dla czterech małych eurodworców.

Głównym kryterium przy wyborze była cena. Najkorzystniejszą ofertę, w przypadku każdego z czterech eurodworców, złożyła poznańska pracownia GPVT Pracownia Architektoniczna s.c.

Do głównych zadań projektantów będzie należało opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego na podstawie inwentaryzacji i stanu technicznego budynku, a także dokumentacji budowlanej i wykonawczej z uwzględnieniem zakresu prac przewidywanych na poszczególnych obiektach. Projektanci na wykonanie dokumentacji, będącej przedmiotem przetargu, mają czas do 15 lutego 2010r.

Przebudowa dworców jest zaplanowana na lata 2010-11. Będzie ona finansowana ze środków własnych i budżetowych. Do tej pory na Euro 2012, PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu zmodernizował dwa dworce Wrocław Psie Pole i Wrocław Żerniki. Prace na nich zakończyły się w 2009 roku.


Polskie Koleje Państwowe S.A. prowadzą w tej chwili proces inwestycyjny na prawie czterdziestu dworcach kolejowych. Do 2012 roku swoje funkcje, wygląd i dostępność dla pasażerów zmienią dworce we wszystkich regionach Polski i w miastach o różnej wielkości. Do 2012 roku PKP S.A. wyda na ten cel fundusze o wartości ponad 670 mln złotych. Modernizacje finansowane są z następujących źródeł: fundusze Unii Europejskiej (236 mln złotych) , fundusze budżetu Państwa (353 mln złotych) , fundusze własne PKP S.A. (102 mln złotych). Oprócz tego PKP S.A. współpracuje z dużymi firmami developerskimi, które są partnerami PKP S.A przy projektach przebudowy dworców w: Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie (Warszawa Zachodnia). Wartość przygotowywanych wspólnie inwestycji z developerami wynosi ponad 2 mld złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej