PKP chce przywrócić dworzec Wrocław Świebodzki. Trwają negocjacje ze spółką Archicom Invest

2015-03-30 11:42
Dworzec PKP Wrocław Świebodzki
Autor: PKP SA Dworzec PKP Wrocław Świebodzki

Spółka Xcity Investment,  zajmująca się realizacją projektów deweloperskich dla PKP, wybrała najkorzystniejszą ofertę dla nowej inwestycji – modernizacji Dworca Wrocław Świebodzki. Dalsze negocjacje prowadzone będą z firmą Archicom Invest

Na dworcu Wrocław Świebodzki znów pojawią się pociągi

Dworzec Wrocław Świebodzki wybudowany został w 1843 i jest najstarszym z trzech zachowanych dworców pasażerskich w mieście. Od 1991 obiekt jest wyłączony z ruchu kolejowego, jednak  PKP planuje przywrócenie dworca do użytku.

Modernizacja dworca zakłada zagospodarowanie terenu oraz rewitalizację zabytkowego budynku, który znajduje się w odległości około 1km od Rynku Starego Miasta. Co więcej, PKP planuje również przywrócenie ruchu kolejowego. Nowa inwestycja miałaby ruszyć za 2 – 3lata. Obecnie trwa rewitalizacja budynku. Prowadzone są m. in. prace przy zabytkowej elewacji dworca oraz remont dachu.

W lutym 2014 spółka Xcity Investment rozpoczęła postępowanie na wybór inwestora dla projektu Wrocław Świebodzki. Do negocjacji zaproszono wówczas trzech inwestorów: Archicom Invest, konsorcjum firm Anguloa Trading Limited i TriGranit Development Polska, oraz konsorcjum HB Reavis Poland i Polcom Investment
XII. Najkorzystniejszą w przetargu okazała się być oferta pierwszej spółki – Archicom Invest. Ostateczna koncepcja dla dworca zostanie wybrana podczas dalszych rozmów, które właśnie się rozpoczęły.

Nazwa inwestycji: Dworzec Wrocław Świebodzki
Adres inwestycji: przy placu Orląt Lwowskich, Przedmieście Świdnickie, Wrocław
Wybrany inwestor: Archicom Invest Sp. z o. o.
Początek realizacji: 2017-2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej