Na Dobranoc

2009-01-16 15:35
Muzeum Dobranocek
Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Pomysł na utworzenie w Rzeszowie Muzeum Dobranocek zrodził się trzy lata temu. Eksponaty przez kilka lat gromadził kolekcjoner Wojciech Jama, który w styczniu 2008 przekazał cały swój zbiór miastu.

Muzeum będzie dysponować blisko dwoma tysiącami eksponatów związanych z dobranockami. Na kolekcję składają się m.in. oryginalne lalki z filmów kukiełkowych, folie z kadrami z filmów animowanych, zabawki, karty, gry, książki, komiksy, czasopisma, plakaty kinowe i afisze teatralne. W jej skład wchodzą także zbiory filatelistyczne oraz przedmioty codziennego użytku: zegary, talerze, kubki.

Prace adaptacyjne pod siedzibę muzeum dobiegły końca. Będzie się ono mieścić w centrum Rzeszowa, na parterze budynku przy ulicy Słowackiego 8. Nowa siedziba o powierzchni 141 m2 i kubaturze 420 m3 składać się będzie z 2 sal ekspozycyjnych. Modernizacja budynku kosztowała 107 tys. zł.

Ekspozycję zbiorów będzie można prawdopodobnie zobaczyć już w styczniu.

Muzeum Dobranocek
Autor: Urząd Miasta Rzeszowa Muzeum Dobranocek przy ulicy Słowackiego 8
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej