Panattoni oddał węzeł drogowy w Mysłowicach

2009-01-13 12:31
Węzeł Mysłowice
Autor: Panattoni Europe

Panattoni Europe - jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie - poinformował o oddaniu węzła drogowego na trasie S1 w Mysłowicach-Kosztowy. Inwestycja drogowa, o wartości 30 mln zł, powstała przy centrum logistycznym Panattoni Park Mysłowice. Dzięki inwestycji usprawniony zostanie ruch u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1.  

Węzeł w Mysłowicach
Autor: Panattoni Europe Węzeł drogowy w trakcie budowy

Nowy węzeł drogowy jest dużym usprawnieniem dla okolicznych dzielnic i całego miasta. Dzięki inwestycji mieszkańcy dzielnic Brzezinka oraz Kosztowy będą korzystać z bezkolizyjnego i szybkiego połączenia z drogą S1. Do tej pory do najbliższego zjazdu było 5 km. Węzeł rozładuje także ruch ciężki, który odbywał się ulicami Kosztowską oraz Brzezińską i był  uciążliwy dla mieszkańców. Ruch tirów do okolicznych przedsiębiorstw skierowany zostanie przez węzeł, a nie przez osiedlowe ulice. Wzdłuż ulicy Kosztowskiej zamontowane zostały ekrany akustyczne.
Budowa węzła ruszyła na początku lipca 2008 r., a zakończenie prac następiło w styczniu 2009 r.

"Jest to bardzo istotna inwestycja. Umożliwi przekierowanie drogi wojewódzkiej 934 z ulicy Kosztowskiej, która była bardzo obciążona ruchem ciężkim. Dzięki nowemu węzłowi ruch tranzytowy będzie się teraz odbywał płynnie we wszystkich kierunkach. Inwestycja Panattoni poprawi warunki komunikacyjne i bezpieczeństwo ruchu drogowego w Mysłowicach, a także sprawi, że wzrośnie atrakcyjność inwestycyjna sąsiednich działek" - komentuje Tadeusz Chowaniak, I Zastępca Prezydenta Mysłowic.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej