Panattoni oddał węzeł drogowy w Mysłowicach

2009-01-13 12:31
Węzeł Mysłowice
Autor: Panattoni Europe

Panattoni Europe - jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie - poinformował o oddaniu węzła drogowego na trasie S1 w Mysłowicach-Kosztowy. Inwestycja drogowa, o wartości 30 mln zł, powstała przy centrum logistycznym Panattoni Park Mysłowice. Dzięki inwestycji usprawniony zostanie ruch u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1.  

Węzeł w Mysłowicach
Autor: Panattoni Europe Węzeł drogowy w trakcie budowy

Nowy węzeł drogowy jest dużym usprawnieniem dla okolicznych dzielnic i całego miasta. Dzięki inwestycji mieszkańcy dzielnic Brzezinka oraz Kosztowy będą korzystać z bezkolizyjnego i szybkiego połączenia z drogą S1. Do tej pory do najbliższego zjazdu było 5 km. Węzeł rozładuje także ruch ciężki, który odbywał się ulicami Kosztowską oraz Brzezińską i był  uciążliwy dla mieszkańców. Ruch tirów do okolicznych przedsiębiorstw skierowany zostanie przez węzeł, a nie przez osiedlowe ulice. Wzdłuż ulicy Kosztowskiej zamontowane zostały ekrany akustyczne.
Budowa węzła ruszyła na początku lipca 2008 r., a zakończenie prac następiło w styczniu 2009 r.

"Jest to bardzo istotna inwestycja. Umożliwi przekierowanie drogi wojewódzkiej 934 z ulicy Kosztowskiej, która była bardzo obciążona ruchem ciężkim. Dzięki nowemu węzłowi ruch tranzytowy będzie się teraz odbywał płynnie we wszystkich kierunkach. Inwestycja Panattoni poprawi warunki komunikacyjne i bezpieczeństwo ruchu drogowego w Mysłowicach, a także sprawi, że wzrośnie atrakcyjność inwestycyjna sąsiednich działek" - komentuje Tadeusz Chowaniak, I Zastępca Prezydenta Mysłowic.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej