Otwarto nowe budynki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza: halę sportową i Kolegium w Pile

2010-10-12 12:23
Kolegium Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile
Autor: Maciej Męczyński| Życie Uniwersyteckie

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wzbogacił się o dwa nowe budynki - halę sportową w kampusie Morasko i budynek naukowo-dydaktyczny Kolegium w Pile.

Hala sportowa

Projekt architektoniczny hali sportowej wykonała Architektoniczna  Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego. Obiekt został połączony z wybudowaną wcześniej pływalnią uniwersytecką. Na trybunach nowej hali będzie mogło zasiąść ponad 1000 osób. Studenci i pracownicy UAM, oprócz boiska sportowego, będą mieli również do dyspozycji siłownię, salę do aerobiku, salę interbicycle i zespół pomieszczeń do odnowy biologicznej. W budynku będą mieścić się także biura Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klubu Uczelnianego AZS. Inwestycja kosztowała 34 mln zł.

Generalnym wykonawcą hali sportowej na Morasku był Mostostal Warszawa. W realizacji uczestniczyły również firmy: Bomax z Ostrowa Wielkopolskiego, która wykonała instalacje sanitarne oraz Intellimatic z Poznania, wykonawca instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Budynek naukowo-dydaktyczny Kolegium w Pile

Projekt architektoniczny budynku w Pile został opracowany w Pracowni Architektonicznej 1997 sp. z o.o. Do dyspozycji studentów i wykładowców oddano sale wykładowe, pracownie komputerowe, sale ćwiczeniowo-laboratoryjne oraz aulę, która pomieści 260 osób. Koszt inwestycji wyniósł ponad 45 mln zł. Obecnie trwa wyposażanie obiektu, które zakończy się w lutym 2011 r.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Pekabud Morasko z Poznania. Instalacje elektryczne i teletechniczne wykonała firma Link sp. z o.o., zaś instalacje sanitarne Mercury Engineering Polska.

Hala sportowa UAM
Autor: Maciej Męczyński| Życie Uniwersyteckie Hala sportowa
Kolegium UAM w Pile
Autor: Maciej Męczyński| Życie Uniwersyteckie Budynek naukowo-dydaktyczny Kolegium w Pile
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej