Otwarcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych

2009-11-25 15:57

25 listopada 2009 roku Budimex oddał do użytku Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Kociewskiej w Toruniu.

Inwestycja ma duże znaczenie nie tylko dla Torunia, ale także dla trzech sąsiednich gmin. Nowy ZUOK będzie odbierał odpady z Wielkiej Nieszawki, Lubicza i Obrowa, zamieszkanych przez 235 tys. osób.

Realizacją inwestycji zajął się Budimex. Prace rozpoczęły się w sierpniu 2007 roku. Budowa trwała dwa lata i pochłonęła 57,6 mln złotych. W ramach inwestycji Budimex wybudował: składowisko odpadów komunalnych i innych niż obojętne i niebezpieczne, sortownię odpadów komunalnych, kompostownię odpadów organicznych, kompostownię odpadów zielonych, zakład przerobu odpadów budowlanych, zakład demontażu i przerobu odpadów wielkogabarytowych z magazynem odpadów niebezpiecznych.

Do obowiązków wykonawcy należało także przygotowanie projektu, dostawa i montaż maszyn i urządzeń oraz przeszkolenie personelu oczyszczalni w zakresie eksploatacji instalacji.

Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Inwestycja została zrealizowana w ramach realizacji projektu „Gospodarka odpadami komunalnymi w Toruniu”. Celem tego projektu jest usprawnienie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Toruniu oraz dostosowanie istniejącego systemu przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów do przepisów obowiązujących w naszym kraju i w Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej