Otwarcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych

2009-11-25 15:57

25 listopada 2009 roku Budimex oddał do użytku Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Kociewskiej w Toruniu.

Inwestycja ma duże znaczenie nie tylko dla Torunia, ale także dla trzech sąsiednich gmin. Nowy ZUOK będzie odbierał odpady z Wielkiej Nieszawki, Lubicza i Obrowa, zamieszkanych przez 235 tys. osób.

Realizacją inwestycji zajął się Budimex. Prace rozpoczęły się w sierpniu 2007 roku. Budowa trwała dwa lata i pochłonęła 57,6 mln złotych. W ramach inwestycji Budimex wybudował: składowisko odpadów komunalnych i innych niż obojętne i niebezpieczne, sortownię odpadów komunalnych, kompostownię odpadów organicznych, kompostownię odpadów zielonych, zakład przerobu odpadów budowlanych, zakład demontażu i przerobu odpadów wielkogabarytowych z magazynem odpadów niebezpiecznych.

Do obowiązków wykonawcy należało także przygotowanie projektu, dostawa i montaż maszyn i urządzeń oraz przeszkolenie personelu oczyszczalni w zakresie eksploatacji instalacji.

Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Inwestycja została zrealizowana w ramach realizacji projektu „Gospodarka odpadami komunalnymi w Toruniu”. Celem tego projektu jest usprawnienie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Toruniu oraz dostosowanie istniejącego systemu przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów do przepisów obowiązujących w naszym kraju i w Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej