Otwarcie wiaduktów na Karowej i Trasie Siekierkowskiej

2007-06-22 17:14
Wiadukt na Karowej
Autor: brak danych

20 czerwca 2007 roku oddany został do użytku zabytkowy wiadukt na ulicy Karowej. Dzień później na nowe estakady na Trasie Siekierkowskiej wjechali pierwsi kierowcy.

Zakończył się remont wiaduktu na ulicy Karowej. Uroczystość oddania do użytku tego zabytku inżynierii uświetnił przejazd kolumny zabytkowych aut. Specjaliści w ramach prowadzonych prac pieczołowicie odrestaurowali stuletnie rzeźby i odtworzyli kandelabry z lampionami. Profesor Andrzej Koss z Akademii Sztuk Pięknych ujawnił, że obiekt zostanie zgłoszony do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ten ponad stuletni ślimak stanowi bowiem ewenement w skali światowej. Jego remont kosztował prawie 7 mln zł.

Następnego dnia otwarto wiadukty łączące Trasę Śiekierkowską z Płowiecką. Jest to najdłuższa estakada w Polsce, która ma 73O metry długości i 14 metrów wysokości. Dzięki niej wygodniej będzie się można przedostać w kierunku Wesołej i dróg wylotowych w kierunku Lublina i Siedlec. Zmaleją też korki na Płowieckiej, choć nadal działać tam będzie sygnalizacja świetlna, która ułatwia pieszym przejście na drugą stronę ulicy po zamknięciu rozsypującej się kładki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej