Otwarcie ofert na generalnego wykonawcę toruńskiego mostu

2010-07-08 17:06

W czwartek, 8 lipca 2010 r., w samo południe, otwarto oferty w przetargu na Generalnego Wykonawcę nowego toruńskiego mostu. Najtańsza jest oferta konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o., Strabag AG i Hermann Kirchner Polska Sp z o.o.,

Konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o., Strabag AG i Hermann Kirchner Polska Sp z o.o. chcą wybudować nową przeprawę za 548.608.768,35 zł. Najdroższa jest oferta konsorcjum z liderem Hydrobudowa Polska SA, APRIVIA, PBG, INFRA, SIAG Construction, wynosząca 817.400.000,00 zł.

O kontrakt na budowę nowego mostu drogowego w Toruniu, wraz z drogami dojazdowymi, stara się 9 wykonawców (pozostałe to Polimex Mostostal w konsorcjum z Doprastav, Słowacja; Alpine w konsorcjum z Martifer Polska i Wakoz; Skanska w konsorcjum z Exbud Skanska; China Overseas Engineering Group w konsorcjum z Shanghai Urban Construction (Group) Corporation).

Aby spełnić wymogi zamówienia, wszyscy oferenci musieli wykazać się odpowiednim doświadczeniem w realizacji inwestycji drogowych i mostowych, udokumentować posiadane umiejętności i kadrę specjalistów, oraz przygotować ofertę spełniającą wszystkie wymagania zawarte w SIWZ.

O wyborze oferty, oprócz spełnienia warunków przetargowych, zadecyduje kryterium najniższej ceny. W pierwszej kolejności wszystkie oferty zostaną ocenione pod kątem formalno-prawnym.

Umowę z Generalnym Wykonawcą MZD planuje podpisać we wrześniu. Jest to termin optymistyczny, zakładający brak odwołań i protestów. Przy tak olbrzymiej inwestycji należy się jednak liczyć z tym, że wykonawcy będą korzystać z przysługującej im ochrony prawnej, jaką są odwołania i protesty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej