Otwarcie ofert na generalnego wykonawcę toruńskiego mostu

2010-07-08 17:06

W czwartek, 8 lipca 2010 r., w samo południe, otwarto oferty w przetargu na Generalnego Wykonawcę nowego toruńskiego mostu. Najtańsza jest oferta konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o., Strabag AG i Hermann Kirchner Polska Sp z o.o.,

Konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o., Strabag AG i Hermann Kirchner Polska Sp z o.o. chcą wybudować nową przeprawę za 548.608.768,35 zł. Najdroższa jest oferta konsorcjum z liderem Hydrobudowa Polska SA, APRIVIA, PBG, INFRA, SIAG Construction, wynosząca 817.400.000,00 zł.

O kontrakt na budowę nowego mostu drogowego w Toruniu, wraz z drogami dojazdowymi, stara się 9 wykonawców (pozostałe to Polimex Mostostal w konsorcjum z Doprastav, Słowacja; Alpine w konsorcjum z Martifer Polska i Wakoz; Skanska w konsorcjum z Exbud Skanska; China Overseas Engineering Group w konsorcjum z Shanghai Urban Construction (Group) Corporation).

Aby spełnić wymogi zamówienia, wszyscy oferenci musieli wykazać się odpowiednim doświadczeniem w realizacji inwestycji drogowych i mostowych, udokumentować posiadane umiejętności i kadrę specjalistów, oraz przygotować ofertę spełniającą wszystkie wymagania zawarte w SIWZ.

O wyborze oferty, oprócz spełnienia warunków przetargowych, zadecyduje kryterium najniższej ceny. W pierwszej kolejności wszystkie oferty zostaną ocenione pod kątem formalno-prawnym.

Umowę z Generalnym Wykonawcą MZD planuje podpisać we wrześniu. Jest to termin optymistyczny, zakładający brak odwołań i protestów. Przy tak olbrzymiej inwestycji należy się jednak liczyć z tym, że wykonawcy będą korzystać z przysługującej im ochrony prawnej, jaką są odwołania i protesty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej