Otwarcie Oczyszczalni Ścieków Południe

2007-05-23 13:59
Oczyszczalnia ścieków Południe
Autor: brak danych

3 lipca 2006 roku urzędnicy uruchomili ostatnią część Oczyszczalni Ścieków Południe. Oczyszczalnia działa już pełną parą i przerabia nieczystości z kilku rejonów Warszawy: Powiśla, Wilanowa, Mokotowa i Ursynowa.

3 lipca 2006 roku odbyło się uroczyste otwarcie Oczyszczalni Ścieków Południe. Po oficjalnym naciśnięciu guzika i przecięciu wstęgi urzędnicy udali się na brzeg Wisły, w celu obejrzenia efektów pracy oczyszczalni. Teraz woda płynąca do Wisły jest niemal bezbarwna. Jak mówi szef wodociągów - Stanisław Bortkiewicz oczyszczalnia to prezent na 120. urodziny Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Budowa nowoczesnej oczyszczalni pochłonęła ponad 400 mln zł. Inwestycja nie należała do najłatwiejszych. Przetarg na projekt rozstrzygnięto już 16 lat temu, a prace budowlane rozpoczęły się 10 lat później. Budowa finansowana była z środków Miasta oraz współfinansowana kredytami z EBI oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wydajność Oczyszczalni Ścieków Południe wyniesie 112 tys. m3 na dobę (możliwość rozbudowy do 224 tys. m3 na dobę).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej