Otwarcie kolejnej stacji metra

2007-06-08 13:24
metro
Autor: brak danych

8 kwietnia 2005 roku włączono do ruchu kolejną, szesnastą stację metra - Plac Wilsona. Dzień wcześniej minęło dziesięć lat od uruchomienia pierwszej linii metra.

Nowa stacja leży w odległości 1,3 km od poprzedniej (Dworzec Gdański). Prowadzi do niej sześć wejść i cztery windy. Najbardziej charakterystycznym elementem wystroju stacji jest ogromna kopuła; w zależności od pory dnia rozlewa się po niej zielone, niebieskie lub czerwone światło.


Generalnym projektantem stacji Plac Wilsona jest Andrzej M. Chołdzyński, wykonawcą - Hydrobudowa 6 SA. Projektant zadbał o to, żeby stacja dobrze wkomponowała się w żoliborskie otoczenie; zastosowanie takich materiałów jak kamień, szkło czy beton - pozbawionych elementów ozdobnych - powoduje, że wygląda ona tak, jakby powstała dawno temu.Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej