Opóźniony remont ronda

2007-06-08 12:30

Przetarg Ronda Starzyńskiego na Pradze obejmuje m.in. budowę wiaduktów. Będzie to największa inwestycja drogowa na Mazowszu, współfinansowaną z funduszy strukturalnych na lata 2004-2006 (koszt wyniesie ok. 100 mln zł). Trzy czwarte inwestycji pokryje Unia, resztę dołoży Urząd Warszawy.

Błąd warszawskich urzędników z zarządu Dróg Miejskich opóźni modernizację ronda Starzyńskiego. Podczas przygotowywania dokumentów w rubryce "zamawiający" wpisano Zarząd Dróg Miejskich, a nie Miasto Stołeczne Warszawa. W związku z czym przetarg musiał zostać unieważniony i ogłoszony od nowa. Przebudowa, często zakorkowanego, ronda Starzyńskiego ma ruszyć w tym roku. Przetarg Ronda Starzyńskiego na Pradze obejmuje m.in. budowę wiaduktów. Będzie to największa inwestycja drogowa na Mazowszu, współfinansowaną z funduszy strukturalnych na lata 2004-2006 (koszt wyniesie ok. 100 mln zł). Trzy czwarte inwestycji pokryje Unia, resztę dołoży Urząd Warszawy. Rondo Starzyńskiego stanowi ważny element tzw. obwodnicy śródmiejskiej jej budowa została rozpoczęta w latach 60-tych i do tej pory nie została ukończona. Obwodnica prowadzi ul. Szwedzką, Starzyńskiego, Mostem Gdańskim, Słowińskiego, Okopową, aż do Towarowej. Pula środków unijnych na lata 2004-2006 na niektóre działania w dziedzinie infrastruktury (m.in. na rewitalizację miast, drogi regionalne, wodociągi) nie została jeszcze wyczerpana. Oznacza to, że w 2005 r. zostanie ogłoszona nowa tura składania wniosków o wsparcie unijne na te cele.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej