Olsztyn będzie miał nową filharmonię

2007-05-22 13:25

Rozpoczął się pierwszy etap realizacji inwestycji-budowy Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Na razie trzeba przygotować teren, podłączyć instalacje kanalizacyjne, energetyczne i telekomunikacyjne. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jesienią 2008 roku gmach zostanie oddany do użytku.

Filharmonia powstanie przy ulicy Kościuszki, na zapleczu szkoły muzycznej. Inwestycja uznawana jest za kluczową dla województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pozwolenie na budowę już jest. Według planu właściwe prace budowlane rozpoczną się w 2007 roku. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Koszt przedsięwzięcia wynosi około 52 mln zł., z czego 85 proc. stanowią środki unijne. W gmachu znajdzie się sala koncertowa, konferencyjna oraz kameralna. Ponadto zaplanowano zbudowanie dwupoziomowego parkingu podziemnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej