Okolice dworca w Opolu do przebudowy

2006-10-16 16:17

Plac przed Dworcem Głównym w Opolu zostanie przebudowany - tak zadecydowały władze miasta. W tym celu ratusz ogłosił ogólnopolski konkurs.

Do konkursu na przygotowanie projektu placu przed opolskim dworcem głównym zgłosiło się 12 pracowni architektonicznych. Cztery pochodzą z Opola, reszta z innych miast. Zalecenia konkursowe są dość szczegółowe. Architekci w swoich projektach powinni uwzględnić połączenie placu dworcowego z ulicą Krakowską, najpewniej przejściem podziemnym, oraz w sposób bezkolizyjny dworca PKS z dworcem PKP. Propozycja przebudowy musi również uwzględniać zagospodarowanie przestrzenne wokół dworca. Muszą znaleźć się elementy identyfikujące Opole jako stolicę Polskiej Piosenki, reklamy i szyldy powinny być ujednolicone a budynki znajdujące się w pobliżu powinny być oświetlone. Temat jest dość interesujący, gdyż projektowane miejsce musi spełniać kilka funkcji: obsługi pasażerów, handlu, gastronomii i jednocześnie musi to być miejsce odpoczynku.
Prace konkursowe wraz z wizualizacjami przyjmowane będą do połowy października 2006r. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec miesiąca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej