Okolice dworca w Opolu do przebudowy

2006-10-16 16:17

Plac przed Dworcem Głównym w Opolu zostanie przebudowany - tak zadecydowały władze miasta. W tym celu ratusz ogłosił ogólnopolski konkurs.

Do konkursu na przygotowanie projektu placu przed opolskim dworcem głównym zgłosiło się 12 pracowni architektonicznych. Cztery pochodzą z Opola, reszta z innych miast. Zalecenia konkursowe są dość szczegółowe. Architekci w swoich projektach powinni uwzględnić połączenie placu dworcowego z ulicą Krakowską, najpewniej przejściem podziemnym, oraz w sposób bezkolizyjny dworca PKS z dworcem PKP. Propozycja przebudowy musi również uwzględniać zagospodarowanie przestrzenne wokół dworca. Muszą znaleźć się elementy identyfikujące Opole jako stolicę Polskiej Piosenki, reklamy i szyldy powinny być ujednolicone a budynki znajdujące się w pobliżu powinny być oświetlone. Temat jest dość interesujący, gdyż projektowane miejsce musi spełniać kilka funkcji: obsługi pasażerów, handlu, gastronomii i jednocześnie musi to być miejsce odpoczynku.
Prace konkursowe wraz z wizualizacjami przyjmowane będą do połowy października 2006r. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec miesiąca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej