Ogród Świateł Warszawa otwarty! Piotruś Pan - tak nazywa się instalacja świetlna w podwarszawskim Powsinie

2021-11-05 19:27
Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Ogród Świateł Warszawa wizualizacja - photo-point wielki Pióropusz Wodza Pantery

Nowy Ogród Świateł Piotruś Pan w podwarszawskim Powsinie działa od 5 listopada. Aż 10 hektarów Ogrodu Botanicznego rozświetliło tysiące światełek. To pierwsza tego typu wystawa w okolicy Warszawy. Odwiedzający będą mogli poczuć się jak w magicznej krainie czarów. Dowiedz się jak zdobyć bilety.

Spis treści

  1. Jaki będzie Ogród Świateł Piotruś Pan w Warszawie?
  2. Kiedy można odwiedzić Ogród Świateł w Powsinie?
  3. Jak kupić bilety na wystawę Ogród Świateł Piotruś Pan?
  4. Ogrody Świetlne w innych miastach w Polsce
  5. Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów w Krakowie - film
  6. Jak dojechać do Ogrodu Botanicznego w Powsinie?
Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Wizualizacja tunelu świetlnego jaki powstanie w Ogrodzie Świetlnym Piotruś Pan w Warszawie

Jaki będzie Ogród Świateł Piotruś Pan w Warszawie?

To już druga edycja Ogrodu Świateł w Polsce, ale po raz pierwszy wystawa powstanie w okolicy Warszawy. Wydarzenie odbywać się będzie na wydzielonej powierzchni, aż 10 ha parku w Powsinie. To tu organizatorzy postanowili stworzyć ścieżkę, która poprowadzi zwiedzających przez krainę Piotrusia Pana. Podczas spaceru będzie można zobaczyć m.in. lot dzieci do Nibylandii nad Londynem, Wioskę Pikaninów, Przystań Elfów, które żyją w konarze starego drzewa oraz Wyspę Czaszki.

Ponadto w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie na zwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt kolorowych instalacji świetlnych, atrakcje multimedialne, pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video-mappingi. Drzewa w parku ozdobi pół miliona kolorowych świateł LED. Nie zabraknie elementów grywalizacji (mechanizmy znane z gier) dla najmłodszych oraz wielu photo-pointów, tj. wielki Pióropusz Wodza Pantery, Tunel pod piórami, Ramka Elfów, Skrzynia Skarbów czy Paszcza Krokodyla. W parku powstanie też choinka multimedialna, która zostanie zbudowana z 40 000 świateł LED.

Czytaj też:

Może zainteresuje Cię też:

Kiedy można odwiedzić Ogród Świateł w Powsinie?

Ogród Świateł Piotruś Pan rozświetlił się już 5 listopada 2021. Instalację świetlną będzie można podziwiać przez 4 miesiące, aż do 27 lutego 2022 roku.

Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Ogród Świateł Warszawa wizualizacja - photo-point Ramka Elfów

Jak kupić bilety na wystawę Ogród Świateł Piotruś Pan?

Bilety można kupić online na stronie www.ogrodswiatel.pl oraz w kasach Ogrodu Botanicznego w Powsinie przy ul. Prawdziwka 2. Ich ilość będzie limitowa. Trzeba określić dokładne godziny zwiedzania. Bilety są w cenach od 23 zł do 33 zł (w zależności od dnia tygodnia).

Ogrody Świetlne w innych miastach w Polsce

Bohaterów innych uwielbianych opowieści będzie można odwiedzić również w Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie. Tu powstanie Ogród Świetlny Królewny Śnieżki oraz w Chorzowie w Legendii (Śląskim Wesołym Miasteczku). Ta instalacja świetlna przeniesie zwiedzających w orientalny świat Aladyna.

Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów w Krakowie - film

W ubiegłym roku organizatorzy stworzyli pierwszą tego typu instalację świetlną w Polsce. Nosiła ona nazwę Alicja w Krainie Czarów i była prezentowana w Krakowie. Odwiedziło ją aż 300 tys. osób. Zobacz film w wystawy.

Jak dojechać do Ogrodu Botanicznego w Powsinie?

Ile wiesz o Energylandii?

Pytanie 1 z 10
Co to za atrakcja? Dodamy, że pasażerowie kolejki nie mają pod sobą podwozia, a ich nogi swobodnie zwisają w przestrzeni.
Ile wiesz o Energylandii?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej