Ogród Świateł Warszawa. Piotruś Pan - tak będzie się nazywała instalacja świetlna, która powstanie w Powsinie

2021-10-08 11:48
Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Ogród Świateł Warszawa wizualizacja - photo-point wielki Pióropusz Wodza Pantery

Nowy Ogród Świateł w Warszawie? Już wkrótce 10 hektarów w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie rozświetli Ogród Świateł Piotruś Pan. To pierwsza tego typu wystawa w Warszawie. Odwiedzający będą mogli poczuć się jak w magicznej krainie czarów. Dowiedz się kiedy dokładnie start imprezy i jak zdobyć bilety.

Spis treści

  1. Jaki będzie Ogród Świateł Piotruś Pan w Warszawie?
  2. Kiedy start imprezy Ogród Świateł w Powsinie?
  3. Jak kupić bilety na wystawę Ogród Świateł Piotruś Pan?
  4. Ogrody Świetlne w innych miastach w Polsce
  5. Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów w Krakowie - film
  6. Jak dojechać do Ogrodu Botanicznego w Powsinie?
Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Wizualizacja tunelu świetlnego jaki powstanie w Ogrodzie Świetlnym Piotruś Pan w Warszawie

Jaki będzie Ogród Świateł Piotruś Pan w Warszawie?

To już druga edycja Ogrodu Świateł w Polsce, ale po raz pierwszy wystawa powstanie w Warszawie. Wydarzenie odbywać się będzie na wydzielonej powierzchni, aż 10 ha parku w Powsinie. To tu organizatorzy postanowili stworzyć ścieżkę, która poprowadzi zwiedzających przez krainę Piotrusia Pana. Podczas spaceru będzie można zobaczyć m.in. lot dzieci do Nibylandii nad Londynem, Wioskę Pikaninów, Przystań Elfów, które żyją w konarze starego drzewa oraz Wyspę Czaszki.

Ponadto w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie na zwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt kolorowych instalacji świetlnych, atrakcje multimedialne, pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video-mappingi. Drzewa w parku ozdobi pół miliona kolorowych świateł LED. Nie zabraknie elementów grywalizacji (mechanizmy znane z gier) dla najmłodszych oraz wielu photo-pointów, tj. wielki Pióropusz Wodza Pantery, Tunel pod piórami, Ramka Elfów, Skrzynia Skarbów czy Paszcza Krokodyla. W parku powstanie też choinka multimedialna, która zostanie zbudowana z 40 000 świateł LED.

Czytaj też:

Może zainteresuje Cię też:

Iluminacje świetlne w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

Kiedy start imprezy Ogród Świateł w Powsinie?

Ogród Świateł Piotruś Pan rozświetli się już 29 października. Instalację świetlną będzie można podziwiać przez 4 miesiące, aż do 27 lutego 2022 roku.

Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Ogród Świateł Warszawa wizualizacja - photo-point Ramka Elfów

Jak kupić bilety na wystawę Ogród Świateł Piotruś Pan?

Bilety będzie można kupić online na stronie www.ogrodswiatel.pl oraz w kasach Ogrodu Botanicznego w Powsinie przy ul. Prawdziwka 2. Ich ilość będzie limitowa. Trzeba będzie również określić dokładne godziny zwiedzania. Bilety będą w cenach od 23 zł do 33 zł (w zależności od dnia tygodnia).

Ogrody Świetlne w innych miastach w Polsce

Bohaterów innych uwielbianych opowieści będzie można odwiedzić również w Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie. Tu powstanie Ogród Świetlny Królewny Śnieżki oraz w Chorzowie w Legendii (Śląskim Wesołym Miasteczku). Ta instalacja świetlna przeniesie zwiedzających w orientalny świat Aladyna.

Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów w Krakowie - film

W ubiegłym roku organizatorzy stworzyli pierwszą tego typu instalację świetlną w Polsce. Nosiła ona nazwę Alicja w Krainie Czarów i była prezentowana w Krakowie. Odwiedziło ją aż 300 tys. osób. Zobacz film w wystawy.

Jak dojechać do Ogrodu Botanicznego w Powsinie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej