Ogród Świateł Warszawa otwarty! Piotruś Pan - tak nazywa się instalacja świetlna w podwarszawskim Powsinie

2021-11-05 19:27
Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Ogród Świateł Warszawa wizualizacja - photo-point wielki Pióropusz Wodza Pantery

Nowy Ogród Świateł Piotruś Pan w podwarszawskim Powsinie działa od 5 listopada. Aż 10 hektarów Ogrodu Botanicznego rozświetliło tysiące światełek. To pierwsza tego typu wystawa w okolicy Warszawy. Odwiedzający będą mogli poczuć się jak w magicznej krainie czarów. Dowiedz się jak zdobyć bilety.

Spis treści

  1. Jaki będzie Ogród Świateł Piotruś Pan w Warszawie?
  2. Kiedy można odwiedzić Ogród Świateł w Powsinie?
  3. Jak kupić bilety na wystawę Ogród Świateł Piotruś Pan?
  4. Ogrody Świetlne w innych miastach w Polsce
  5. Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów w Krakowie - film
  6. Jak dojechać do Ogrodu Botanicznego w Powsinie?
Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Wizualizacja tunelu świetlnego jaki powstanie w Ogrodzie Świetlnym Piotruś Pan w Warszawie

Jaki będzie Ogród Świateł Piotruś Pan w Warszawie?

To już druga edycja Ogrodu Świateł w Polsce, ale po raz pierwszy wystawa powstanie w okolicy Warszawy. Wydarzenie odbywać się będzie na wydzielonej powierzchni, aż 10 ha parku w Powsinie. To tu organizatorzy postanowili stworzyć ścieżkę, która poprowadzi zwiedzających przez krainę Piotrusia Pana. Podczas spaceru będzie można zobaczyć m.in. lot dzieci do Nibylandii nad Londynem, Wioskę Pikaninów, Przystań Elfów, które żyją w konarze starego drzewa oraz Wyspę Czaszki.

Ponadto w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie na zwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt kolorowych instalacji świetlnych, atrakcje multimedialne, pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video-mappingi. Drzewa w parku ozdobi pół miliona kolorowych świateł LED. Nie zabraknie elementów grywalizacji (mechanizmy znane z gier) dla najmłodszych oraz wielu photo-pointów, tj. wielki Pióropusz Wodza Pantery, Tunel pod piórami, Ramka Elfów, Skrzynia Skarbów czy Paszcza Krokodyla. W parku powstanie też choinka multimedialna, która zostanie zbudowana z 40 000 świateł LED.

Czytaj też:

Może zainteresuje Cię też:

Kiedy można odwiedzić Ogród Świateł w Powsinie?

Ogród Świateł Piotruś Pan rozświetlił się już 5 listopada 2021. Instalację świetlną będzie można podziwiać przez 4 miesiące, aż do 27 lutego 2022 roku.

Ogród Świateł Piotruś Pan Warszawa
Autor: materiały prasowe Ogród Świateł Warszawa wizualizacja - photo-point Ramka Elfów

Jak kupić bilety na wystawę Ogród Świateł Piotruś Pan?

Bilety można kupić online na stronie www.ogrodswiatel.pl oraz w kasach Ogrodu Botanicznego w Powsinie przy ul. Prawdziwka 2. Ich ilość będzie limitowa. Trzeba określić dokładne godziny zwiedzania. Bilety są w cenach od 23 zł do 33 zł (w zależności od dnia tygodnia).

Ogrody Świetlne w innych miastach w Polsce

Bohaterów innych uwielbianych opowieści będzie można odwiedzić również w Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie. Tu powstanie Ogród Świetlny Królewny Śnieżki oraz w Chorzowie w Legendii (Śląskim Wesołym Miasteczku). Ta instalacja świetlna przeniesie zwiedzających w orientalny świat Aladyna.

Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów w Krakowie - film

W ubiegłym roku organizatorzy stworzyli pierwszą tego typu instalację świetlną w Polsce. Nosiła ona nazwę Alicja w Krainie Czarów i była prezentowana w Krakowie. Odwiedziło ją aż 300 tys. osób. Zobacz film w wystawy.

Jak dojechać do Ogrodu Botanicznego w Powsinie?

Ile wiesz o Energylandii?

Pytanie 1 z 10
Co to za atrakcja? Dodamy, że pasażerowie kolejki nie mają pod sobą podwozia, a ich nogi swobodnie zwisają w przestrzeni.
Ile wiesz o Energylandii?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej