Onkologia Dziecięca Poznań. Nowy oddział wybuduje Skanska

2020-07-16 12:27
Onkologia Dziecięca Poznań
Autor: Skanska Wizualizacja nowego Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu

Rusza budowa Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu. Już w 2022 roku mali pacjenci będą leczeni w bardziej komfortowych warunkach. Skanska podpisała umowę z Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na budowę nowego skrzydła Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Zobacz wizualizacje Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu.

Spis treści

  1. Jakie będzie nowe skrzydło Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu?
  2. Kiedy zakończy się budowa Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu?
  3. Podobne projekty firmy Skanska

Skanska przejmie plac budowy jeszcze w lipcu. Nowy budynek będzie miał 3 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną. Nowoczesne skrzydło szpitala powiększy całkowitą powierzchnię użytkową placówki o 3377 m². Prace budowlane będą wykonywane częściowo na czynnym obiekcie, ponieważ szpital cały czas przyjmuje i leczy pacjentów, w tym dzieci chore na koronawirusa. Roboty będą prowadzone tak, żeby w jak najmniejszym stopniu wpływało to na komfort małych pacjentów i lekarzy. Do nowego budynku szpitala przeniosą się dwa istniejące już Oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej (III i V). Wartość umowy wynosi ponad 26 mln zł brutto.

Jakie będzie nowe skrzydło Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu?

Wnętrze oddziału zostanie zaaranżowane tak, aby dzieci czuły się możliwie komfortowo. Na ścianach korytarzy będą rysunki z motywami przyrodniczymi, miejskimi i morskimi. W budynku będzie też duże akwarium.

W nowym budynku powstaną pracownie: patomorfologii, immunologii hematologicznej, leku cytostatycznego, oraz Poradnia Onkologiczna. Powstanie tam również gabinet znieczuleń ogólnych, stanowisko opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinety do prowadzenia wsparcia psychologicznego, sala rehabilitacyjna, świetlice dla dzieci, zaplecze socjalne dla rodziców i opiekunów oraz sala seminaryjna.

Nowe skrzydło zostanie połączone z budynkiem głównym szpitala na poziomie parteru za pomocą łącznika, a z budynkiem bloków operacyjnych istniejącą klatką schodową w kondygnacji podziemnej oraz 2-kondygnacyjnym szybem windowym.

W ramach zadania Skanska zrealizuje również instalacje gazów medycznych, w tym panele nadłóżkowe. Instalacje będą kompatybilne z istniejącymi w dotychczasowym budynku i wspólnie zarządzane przez jeden system BMS.

Onkologia Dziecięca Poznań
Autor: Skanska Nowe skrzydło Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu będzie gotowe na przełomie 2020 i 2021 roku

Cieszę się, że stworzymy lepsze warunki hospitalizacji, diagnostyki i terapii dla chorych dzieci, ich rodziców i całego zespołu medycznego – mówi Paweł Machnicki, Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego Poznań-Wrocław, Skanska. – Placówka ma bardzo dobrą renomę w zwalczaniu chorób dziecięcych i rozbudowa szpitala jest niezwykle istotna dla lokalnej i szerszej społeczności. To bardzo ważne, żeby klinika była jak najnowocześniejsza i w jak największym stopniu dostosowana zarówno do potrzeb chorych dzieci jak i opiekujących się nimi rodziców.

Kiedy zakończy się budowa Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu?

Nowe skrzydło będzie gotowe na przełomie 2020 i 2021 roku. Do użytku obiekt zostanie oddany w 2022 roku.

Onkologia Dziecięca Poznań
Autor: Skanska Generalnym wykonawcą nowego Oddziału Onkologii Dziecięcej w Poznaniu jest Skanska

Podobne projekty firmy Skanska

To nie pierwszy taki projekt firmy Skanska. Wykonawca ma już na swoim koncie m.in. Bloki Operacyjne, Centrum Symulacji Medycznej i Dom Studencki przy ul. Rokietnickiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej