Odcinek tunelowy na "zakopiance" zrealizuje firma z Włoch

2016-03-01 10:13
Droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Oddział w Krakowie Południowy portal tunelu na drodze S7

Wiadomo już, że na wykonawcę 3-kilometrowego górskiego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą wybrano firmę Astaldi z Rzymu.

W drugim, ostatnim etapie przetargu na budowę odcinka tunelowego drogi ekspresowej S7 rozpatrzono oferty 6 wykonawców, z czego połowa była z Włoch. Firma Asaldi przedstawiła najniższą ofertę. Wybuduje drogę wraz z tunelem za blisko 969 mln zł. Czas realizacji to 54 miesiące.

W ramach inwestycji trzeba wybudować odcinek drogi klasy S długości ok. 3,0 km z 2-komorowym tunelem długości 2 km. Mają powstać też awaryjne przejścia między komorami, dwa portale i pełna infrastruktura oraz wyposażenie techniczne. Ponadto do wykonania są m.in.: wzmocnienia podłoża gruntowego do posadowienia dróg i obiektów inżynierskich oraz zapewnienie stateczności nasypów i skarp, zabezpieczenie skarp głębokich wykopów oraz przebudowa i budowa dróg dojazdowych do obsługi terenu przyległego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) informuje, że podpisanie umowy z wybranym wykonawcą będzie możliwe po upłynięciu czasu przewidzianego na ewentualne odwołania. Dokumentacja przetargowa musi jeszcze przejść kontrolę prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Kraków Odcinek drogi S7 Naprawa – Skomielna z tunelem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej