Odcinek tunelowy na "zakopiance" zrealizuje firma z Włoch

2016-03-01 10:13
Droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Oddział w Krakowie Południowy portal tunelu na drodze S7

Wiadomo już, że na wykonawcę 3-kilometrowego górskiego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą wybrano firmę Astaldi z Rzymu.

W drugim, ostatnim etapie przetargu na budowę odcinka tunelowego drogi ekspresowej S7 rozpatrzono oferty 6 wykonawców, z czego połowa była z Włoch. Firma Asaldi przedstawiła najniższą ofertę. Wybuduje drogę wraz z tunelem za blisko 969 mln zł. Czas realizacji to 54 miesiące.

W ramach inwestycji trzeba wybudować odcinek drogi klasy S długości ok. 3,0 km z 2-komorowym tunelem długości 2 km. Mają powstać też awaryjne przejścia między komorami, dwa portale i pełna infrastruktura oraz wyposażenie techniczne. Ponadto do wykonania są m.in.: wzmocnienia podłoża gruntowego do posadowienia dróg i obiektów inżynierskich oraz zapewnienie stateczności nasypów i skarp, zabezpieczenie skarp głębokich wykopów oraz przebudowa i budowa dróg dojazdowych do obsługi terenu przyległego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) informuje, że podpisanie umowy z wybranym wykonawcą będzie możliwe po upłynięciu czasu przewidzianego na ewentualne odwołania. Dokumentacja przetargowa musi jeszcze przejść kontrolę prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Kraków Odcinek drogi S7 Naprawa – Skomielna z tunelem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej