Odbudowa mostów w zniszczonej przez powódź Bogatyni

2011-01-04 14:14
7j.jpg
Autor: brak danych

Jesienią 2010 r. ruszył przetarg na "Realizację zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj, polegającym na kompleksowej odbudowie obiektów mostowych wraz z włączeniem do istniejącej infrastruktury komunikacyjnej w mieście Bogatynia w ramach likwidacji skutków powodzi".

Przetarg wygrała poznańska firma Jedynka Budownictwo Sp. z o.o., której prezes zarządu Krzysztof Jarosławski zadeklarował szybką odbudowę mostów przy dobrej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Bogatyni. Według założeń znaczna część obiektów mostowych powinna powstać do końca tego roku.

Inżynier architekt Filip Kasprzak stworzył na potrzeby tego spotkania wizualizacje mostów po ich odbudowie. Trzeba zaznaczyć, że mimo, iż przygotowane propozycje łączą w sobie trzy cechy: funkcjonalność, bezpieczeństwo, a także regionalny charakter architektury, to są one tylko szkicami poglądowymi, a ostateczny wygląd mostów zależeć będzie w głównej mierze od decyzji konserwatora zabytków.

FOJUD SA pełnić będzie funkcję inżyniera kontraktu wraz z zapewnieniem inspektorów nadzoru nad realizacją zadania kompleksowej odbudowy obiektów mostowych w mieście Bogatynia. Z tej strony także padły słowa zapewniające o należytym i efektywnym wykonywaniu obowiązków. Nadzór nad realizacją kontraktu FOJUD S.A. pełnić będzie w konsorcjum z Przedsiębiorstwem Budowy Tras Komunikacyjnych TRAK.

Zniszczone przez powódź mosty w Bogatyni:

Projekty odbudowy mostów:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej