Oczyszczanie ścieków - Ruda Śląska

2008-06-20 13:12

PM Group wraz z wrocławską spółką Ekocentrum jako konsultant techniczny będzie doradzał władzom Rudy Śląskiej w realizacji projektu " Oczyszczanie ścieków - Ruda Śląska".

Konsorcjum będzie również odpowiedzialne za przygotowanie pracowników Urzędu Miasta i lokalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji do właściwego poprowadzenia tej inwestycji. "To nasz pierwszy kontrakt w Rudzie Śląskiej, ale doświadczenie przy podobnych projektach PM Group zdobył pracując wspólnie z Ekocentrum m.in. w dorzeczu Parsęty, Poznaniu i Brzegu - mówi Liam Phelan, dyrektor PM International." 
Całkowita wartość projektu w Rudzie Śląskiej to 43,7 milionów euro, z czego dofinansowanie z Funduszy Spójności wyniesie 28,4 miliony euro.

W ramach inwestycji wybudowano już oczyszczalnię ścieków Halemba Centrum oraz z modernizowano oczyszczalnię ścieków Orzegów. Obiekty czekają na odbiór techniczny. Korzysta z nich w sumie 110 000 osób. Dodatkowo zostanie wybudowana sieć kanalizacyjna w mieście oraz zlikwidowane zostaną cztery oczyszczalnie nie nadające się do użytku. Termin realizacji przewidziano na koniec 2009 roku. Oczyszczanie Ścieków - Ruda Śląska to kolejny projekt unijny, w którym uczestniczy PM Group. Aktualnie firma realizuje trzynaście kontraktów publicznych o łącznej wartości około 580 milionów euro.

czerwiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej