Oczyszczalnia ścieków w Stalowej Woli

2007-05-22 13:50
oczyszczalnia
Autor: Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli

W Stalowej Woli zmodernizowana zostanie miejska oczyszczalnia ścieków. Remont i budowa tego obiektu jest częścią projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Stalowej Woli".

Rozpoczęły się prace budowlane i modernizacyjne nad miejską oczyszczalnią ścieków w Stalowej Woli. Kontrakt na to przedsięwzięcie podpisała firma Skanska S.A. i inwestor-Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. Wartość umowy wynosi 9,5 mln euro. Prace potrwają do 30 listopada 2008 roku.
Projekt będzie realizowany w formule "design & build", w oparciu o tzw. "żółty FIDIC". Inwestycja obejmuje adaptację i modernizację istniejących obiektów oczyszczalni ścieków, budowę nowych obiektów oraz roboty rozbiórkowe. Na terenie istniejącej oczyszczalni ścieków w Stalowej Woli powstaną międzyobiektowe sieci technologiczne i elektroenergetyczne. Skanska przeprowadzi również prace związane z zagospodarowaniem terenu. Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków stanowi część projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Stalowej Woli", współfinansowanego z unijnego Funduszu Spójności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej