Oczyszczalnia ścieków w Stalowej Woli

2007-05-22 13:50
oczyszczalnia
Autor: Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli

W Stalowej Woli zmodernizowana zostanie miejska oczyszczalnia ścieków. Remont i budowa tego obiektu jest częścią projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Stalowej Woli".

Rozpoczęły się prace budowlane i modernizacyjne nad miejską oczyszczalnią ścieków w Stalowej Woli. Kontrakt na to przedsięwzięcie podpisała firma Skanska S.A. i inwestor-Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. Wartość umowy wynosi 9,5 mln euro. Prace potrwają do 30 listopada 2008 roku.
Projekt będzie realizowany w formule "design & build", w oparciu o tzw. "żółty FIDIC". Inwestycja obejmuje adaptację i modernizację istniejących obiektów oczyszczalni ścieków, budowę nowych obiektów oraz roboty rozbiórkowe. Na terenie istniejącej oczyszczalni ścieków w Stalowej Woli powstaną międzyobiektowe sieci technologiczne i elektroenergetyczne. Skanska przeprowadzi również prace związane z zagospodarowaniem terenu. Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków stanowi część projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Stalowej Woli", współfinansowanego z unijnego Funduszu Spójności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej