Oczyszczalnia Pomorzany coraz bliżej

2007-06-15 13:35

Warta prawie 3 mln euro przepompownia ścieków Górny Brzeg jest już gotowa. Zakończył się drugi z 11 kontraktów w ramach programu "Poprawa jakości wody w Szczecinie".

Pompownia jest już przygotowana do współpracy z oczyszczalnią Pomorzany, która powstanie jednak dopiero w 2007 r. Dlatego ścieki omijają nową pompownię tak jak do tej pory i wpadają wprost do Odry.
Inwestycję zrealizowała Hydrobudowa - 6 z Warszawy za 2 mln 875 tys. euro. To jedna z czterech pompowni ścieków, które mają pracować w systemie oczyszczalni ścieków Pomorzany, trzy pozostałe są w budowie. Do Górnego Brzegu spływać będzie 20 proc. miejskich ścieków: z całych Pomorzan, Redy, części Gumieniec i Śródmieścia. Zanim zostaną przepompowane do oczyszczalni, trafią do głębokiej na 22 m studni o średnicy 14 m. Tam przejdą wstępne oczyszczanie z elementów stałych i piasku.
Przekazana ZWiK-owi przepompownia to druga zakończona inwestycja w ramach programu poprawy jakości wody. Pierwszą była renowacja kanałów. Cały program warty 288 mln euro jest w 66 proc. finansowany ze środków europejskich. Resztę stanowi wkład własny miasta w postaci pożyczek bankowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej