Obwodnicę Nowej Soli wybuduje Budimex

2012-10-31 13:41

Inwestycja "Obwodnica Nowej Soli - etap I" uzyskała akceptację Zarządu Województwa Lubuskiego w październiku tego roku. Województwo zdecydowało o zwiększeniu środków na budowę obwodnicy, a dziś Budimex potwierdził podpisanie umowy na realizację tej inwestycji.

W lipcu po otwarciu ofert przetargowych na budowę obwodnicy Nowej Soli okazało się, że najniższa złożona oferta przekracza zakładane przez województwo środki o 8 mln złotych. Zarząd województwa podjął decyzję o zwiększeniu kwoty na budowę obwodnicy i powierzenie generalnego wykonawstwa firmie Budimex. 30 października 2012 r. została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze a Budimeksem na realizację tej inwestycji.

Wartość kontraktu wynosi 34 mln 718 tysięcy złotych. Budimex ma rozpocząć budowę obwodnicy Nowej Soli w ciągu najbliższego miesiąca, planowany termin zakończenia robót to październik 2013. W ramach kontraktu Budimex przebuduje gazociąg wysokiego ciśnienia znajdujący się na planowane trasie.

Obwodnica ma połączyć miasto z trasą S3 i z mostem na Odrze w kolejnych etapach. O budowie obwodnicy Nowej Soli mówi się od 2009 roku i pierwotnie zakładano oddanie jej do użytku jesienią 2012 roku. Inwestycja jest dofinansowywana ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2012.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej