Obwodnicę Nowej Soli wybuduje Budimex

2012-10-31 13:41

Inwestycja "Obwodnica Nowej Soli - etap I" uzyskała akceptację Zarządu Województwa Lubuskiego w październiku tego roku. Województwo zdecydowało o zwiększeniu środków na budowę obwodnicy, a dziś Budimex potwierdził podpisanie umowy na realizację tej inwestycji.

W lipcu po otwarciu ofert przetargowych na budowę obwodnicy Nowej Soli okazało się, że najniższa złożona oferta przekracza zakładane przez województwo środki o 8 mln złotych. Zarząd województwa podjął decyzję o zwiększeniu kwoty na budowę obwodnicy i powierzenie generalnego wykonawstwa firmie Budimex. 30 października 2012 r. została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze a Budimeksem na realizację tej inwestycji.

Wartość kontraktu wynosi 34 mln 718 tysięcy złotych. Budimex ma rozpocząć budowę obwodnicy Nowej Soli w ciągu najbliższego miesiąca, planowany termin zakończenia robót to październik 2013. W ramach kontraktu Budimex przebuduje gazociąg wysokiego ciśnienia znajdujący się na planowane trasie.

Obwodnica ma połączyć miasto z trasą S3 i z mostem na Odrze w kolejnych etapach. O budowie obwodnicy Nowej Soli mówi się od 2009 roku i pierwotnie zakładano oddanie jej do użytku jesienią 2012 roku. Inwestycja jest dofinansowywana ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2012.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej