Obwodnica Wrocławia: droga ekspresowa S8 do lotniska otwarta

2011-05-06 13:28
Wrocław
Autor: Budimex Dromex SA

Kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia został oddany do ruchu. Ponad 7-kilometrowa trasa (droga ekspresowa S8) prowadzi od węzła Wrocław Południe do węzła Lotnisko. Obwodnica Wrocławia pozwoli szybko ominąć południową część miasta oraz odciąży ruch w podwrocławskich miejscowościach: Bielany Wrocławskie i Domosław.

Obwodnica Wrocławia już prawie gotowa

Od dnia 5 maja br. kierowcy mogą korzystać z nowo otwartej drogi - Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Ten ponad 7-kilometrowy odcinek prowadzi od węzła Wrocław Południe do węzła Lotnisko. Łącznie z odcinkiem od łącznika Kobierzyce, oddanym do użytku 30.12.2010 roku, podróżujący mają do dyspozycji nową 14-kilometrową trasę, dzięki której mogą szybko ominąć południową część Wrocławia.

Obwodnica Wrocławia w dużym stopniu odciąży węzeł Bielański oraz miejscowości: Bielany Wrocławskie i Domosław.

Oddany do użytku odcinek drogi ekspresowej S8, stanowi jedną z trzech części Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w ramach drogi S8. Kolejny odcinek obwodnicy Wrocławia, od węzła Lotnisko do Łącznika Długołęka wraz z mostem przez Odrę, zostanie oddany do ruchu latem tego roku.

Węzeł AOW Południe jest największym węzłem autostradowym w kraju. W ramach budowy tego odcinka drogi S8 powstało 21 obiektów inżynieryjnych, 21 przepustów żelbetonowych, ponad 9 km ekranów akustycznych oraz 4 węzły: Kobierzyce, Południe, Zachód i Lotnisko. Inwestycja jest w całości finansowana przez budżet państwa i realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej