Obwodnica Wrocławia: droga ekspresowa S8 do lotniska otwarta

2011-05-06 13:28
Wrocław
Autor: Budimex Dromex SA

Kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia został oddany do ruchu. Ponad 7-kilometrowa trasa (droga ekspresowa S8) prowadzi od węzła Wrocław Południe do węzła Lotnisko. Obwodnica Wrocławia pozwoli szybko ominąć południową część miasta oraz odciąży ruch w podwrocławskich miejscowościach: Bielany Wrocławskie i Domosław.

Obwodnica Wrocławia już prawie gotowa

Od dnia 5 maja br. kierowcy mogą korzystać z nowo otwartej drogi - Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Ten ponad 7-kilometrowy odcinek prowadzi od węzła Wrocław Południe do węzła Lotnisko. Łącznie z odcinkiem od łącznika Kobierzyce, oddanym do użytku 30.12.2010 roku, podróżujący mają do dyspozycji nową 14-kilometrową trasę, dzięki której mogą szybko ominąć południową część Wrocławia.

Obwodnica Wrocławia w dużym stopniu odciąży węzeł Bielański oraz miejscowości: Bielany Wrocławskie i Domosław.

Oddany do użytku odcinek drogi ekspresowej S8, stanowi jedną z trzech części Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w ramach drogi S8. Kolejny odcinek obwodnicy Wrocławia, od węzła Lotnisko do Łącznika Długołęka wraz z mostem przez Odrę, zostanie oddany do ruchu latem tego roku.

Węzeł AOW Południe jest największym węzłem autostradowym w kraju. W ramach budowy tego odcinka drogi S8 powstało 21 obiektów inżynieryjnych, 21 przepustów żelbetonowych, ponad 9 km ekranów akustycznych oraz 4 węzły: Kobierzyce, Południe, Zachód i Lotnisko. Inwestycja jest w całości finansowana przez budżet państwa i realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej