Nowy terminal w Balicach

2007-07-30 13:07

Od soboty 14 lipca 2007 roku pasażerowie mogą korzystać z nowego terminalu odlotów na krakowskim lotnisku.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II W Balicach jako jeden z trzech w kraju został wytypowany na przejście graniczne, w którym obywateli Unii Europejskiej ominie kontrola dokumentów. Rozbudowa terminalu rozpoczęła się w 2003 roku. Realizacja zadania została podzielona na 2 etapy. W trakcie pierwszego, którego wykonawcą została firma POLBAU, powstały sale odlotów Non Schengen. Koszt inwestycji to około 19 mln zł. Środki finansowe pochodziły z budżetu państwa, Funduszu Schengen UE oraz środków własnych MPL. W drugim etapie wybudowana została część dla odlotów do państw Unii Europejskiej.
Przy realizacji tej części inwestycji powstało 15 nowych stanowisk do odprawy pasażerów i 5 do kontroli bezpieczeństwa. Wykonawcą kontraktu zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego SKOBUD.
Po zrealizowaniu obydwu etapów inwestycji, terminal zwiększył się o 5 tys m kw. nowej powierzchni w strefie odlotów. Ponadto powstał system transportu bagażu rejestrowanego, wyposażony w pięciostopniowy system kontroli.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej