Nowy terminal w Balicach

2007-07-30 13:07

Od soboty 14 lipca 2007 roku pasażerowie mogą korzystać z nowego terminalu odlotów na krakowskim lotnisku.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II W Balicach jako jeden z trzech w kraju został wytypowany na przejście graniczne, w którym obywateli Unii Europejskiej ominie kontrola dokumentów. Rozbudowa terminalu rozpoczęła się w 2003 roku. Realizacja zadania została podzielona na 2 etapy. W trakcie pierwszego, którego wykonawcą została firma POLBAU, powstały sale odlotów Non Schengen. Koszt inwestycji to około 19 mln zł. Środki finansowe pochodziły z budżetu państwa, Funduszu Schengen UE oraz środków własnych MPL. W drugim etapie wybudowana została część dla odlotów do państw Unii Europejskiej.
Przy realizacji tej części inwestycji powstało 15 nowych stanowisk do odprawy pasażerów i 5 do kontroli bezpieczeństwa. Wykonawcą kontraktu zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego SKOBUD.
Po zrealizowaniu obydwu etapów inwestycji, terminal zwiększył się o 5 tys m kw. nowej powierzchni w strefie odlotów. Ponadto powstał system transportu bagażu rejestrowanego, wyposażony w pięciostopniowy system kontroli.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej