Nowy Sącz ma obwodnicę

2015-12-23 10:12
 Obwodnica Nowego Sącza
Autor: STRABAG Obwodnica Nowego Sącza

Po sześciu miesiącach intensywnych prac Strabag zakończył budowę obwodnicy Nowego Sącza. Wartość kontraktu wyniosła 35,3 mln zł (brutto). Inwestorem był Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

Już jest zachodnia obwodnica Nowego Sącza. Swój początek ma przy rondzie w miejscowości Brzezna, przebiega przez Chełmiec, Biczyce Dolne, Niskową oraz Świniarsko, aż do połączenia z drogą krajową nr 28 w Biczycach Dolnych. Generalny wykonawca Strabag sp. z o.o. wybudował 6-kilometrową drogę jednopasmową w dwóch kierunkach, o szer. jezdni 7m. Wykonano pobocza, chodniki, drogi serwisowe oraz infrastrukturę towarzyszącą: 13 przepustów, rowy przydrożne, kanalizację deszczową, trzy zbiorniki retencyjne, 2 przepompownie ścieków, kanalizację sanitarną, sieć teletechniczną i elektroenergetyczną NN, SN, WN oraz gazową, oświetlenie drogowe i ekrany akustyczne. W inwestycji powstały również trzy mosty nad potokami Kraśnianka, Niskówka i Brzezna oraz dwa wiadukty nad drogami gminnymi. Budowę obwodnicy rozpoczęto w maju 2015 i zakończono w listopadzie 2015.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej