Nowy plan Groszowic, Metalchemu i Grotowic

2007-05-23 15:33

Jest nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla trzech dzielnic Opola - Groszowic, Metalchemu i Grotowic. Jego najważniejsze punkty dotyczą budowy nowej drogi, mostu przez Odrę oraz osiedli mieszkaniowych.

Ratusz planuje zbudowanie nowej drogi, która przejmie część samochodów z bardzo ruchliwych ulic Popiełuszki i Oświęcimskiej. Trasa ma zostać przeprowadzona wzdłuż linii kolejowej aż do Grotowic. Tam powstanie duży węzeł komunikacyjny, który w przyszłości połączy ją z obwodnicą.
Kolejna na liście jest budowa mostu przez Odrę oraz przeznaczenie terenu pod budowę domków jednorodzinnych. Postanowiono zagospodarować również teren po cementowni w Groszowicach.. Tam powstaną bloki mieszkalne i punkty usługowe. Na planie wyodrębniono również teren na działki pod inwestycje, które być może w przyszłości zostaną przyłączone do specjalnej strefy ekonomicznej, która powstanie tuż przy obwodnicy północnej.
Nowy plan 8 stycznia 2007 roku zostanie wystawiony w urzędzie miasta. Prawie przez miesiąc mieszkańcy będą mogli zgłaszać do niego swoje uwagi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej