Nowy Ośrodek Radioterapii w Pile

2016-02-16 10:38
Nowy Ośrodek Radioterapii w Pile
Autor: Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska z Poznania Ośrodek Radioterapii w Pile, generalnym wykonawcą jest PTB Nickel

Nowa inwestycja Wielkopolskiego Centrum Onkologii to dwukondygnacyjny budynek, siedziba Ośrodka Radioterapii. Generalnym wykonawcą została firma PTB Nickel.

Siedziba Ośrodka Radioterapii w Pile ma być oddana do użytkowania w pierwszym kwartale 2018 roku. Rozpoczynają się prace budowlane. W przetargu rozstrzygniętym na początku lutego 2016 wygrała firma PTB Nickel z ofertą w wysokości 20,7 mln zł brutto. W przetargu udział wzięło 15 firm.

Nowa inwestycja w Pile

Nagrodzony w konkursie architektonicznym projekt budynku przygotowany został przez architektów ze Spółki Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska z Poznania. W nowym ośrodku przyjmowanych będzie jednocześnie 120-160 pacjentów, rocznie opieką objętych będzie ok. 1000 osób. Na dwóch kondygnacjach mieścić się będą m.in. pomieszczenie tomografu komputerowego, pracownia mammograficzna, gabinet ultrasonograficzny, gabinety lekarskie i zabiegowe. Częścią nowej inwestycji jest też niewielki hostel, w którym będą mogli się zatrzymać pacjenci i członkowie ich rodzin. W części noclegowej znajdzie się 10 dwuosobowych pokoi.

Ze względu na specyfikę budynku część zadań realizowana będzie we współpracy z Państwową Agencją Atomistyki. W podziemiach budynku powstać mają dwa bunkry dla akceleratorów wysokoenergetycznych. Ze względu na powstające w nich promieniowanie, konieczne są specjalne zabezpieczenia. Wykonane z ciężkiego betonu ściany mają mieć grubość dochodzącą do 2 metrów. 

Zgodnie z umową prace mają się zakończyć w ciągu 24 miesięcy. Oprócz realizacji budynku generalny wykonawca ma też przygotować niezbędną infrastrukturę techniczną, drogi dojazdowe, parking, a także ma przebudować stację transformatorową.

Kolejnym etapem nowej inwestycji będzie zgodnie z zapowiedziami kierownictwa szpitala utworzenie oddziału onkologii połączonego z ośrodkiem radioterapii krytym przejściem.

Nowy Ośrodek Radioterapii w Pile
Lokalizacja: Piła, ul. Rydygiera
Inwestor: Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
Autorzy: Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska z Poznania
Generalny wykonawca: PTB Nickel
Powierzchnia całkowita: 3600 m2
Powierzchnia użytkowa: 2823 m2
Szacowany koszt inwestycji: 20,7 mln zł brutto (budynek bez sprzętu i wyposażenia)
Koszt wykonania dokumentacji projektowej: 824 tys. zł
Przewidywana liczba pacjentów przyjmowanych dziennie: ok. 160
Liczba kondygnacji: 2
Liczba miejsc parkingowych: 43
Projekt: 2015
Planowana realizacja: 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej