Nowy kompleks sportowy w Opolu

2009-10-20 14:00
Projekt Centrum Sportu przy ul. Północnej w Opolu
Autor: Michał Kramarz| www.beta.um.opole.pl

Prezydent Opola podpisał umowę na budowę Centrum Sportu przy ul. Północnej w Opolu. Inwestycja zostanie zakończona w październiku 2010 roku. Będzie kosztowała ponad 14 milionów złotych.

Nowy kompleks sportowy powstanie przy ul. Północnej w Opolu. W jego skład wejdą: dwa boiska do piłki nożnej o naturalnej nawierzchni trawiastej (105m x 68m), boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej (105m x 68m), boisko o nawierzchni piaskowej do gry w beachsoccer i siatkówkę plażową (30m x 40m) oraz budynek zaplecza socjalnego o powierzchni 686m ² z sześcioma szatniami, salą konferencyjną, magazynami, pomieszczeniem medycznym, biurem oraz innymi pomieszczeniami. Wybudowana zostanie trybuna mobilna z przeznaczeniem dla około  400 widzów i niezbędna infrastruktura dla obiektu sportowo-rekreacyjnego: parking na 100 samochodów oraz 5 autokarów z drogą dojazdową, oświetleniem, ogrodzeniem i monitoringiem terenu. Powierzchnia zabudowy wyniesie 57 314,00 m². Termin zakończenia inwestycji mija w październiku 2010 roku.

Celem inwestycji jest rozbudowa istniejącej bazy sportowej Opola poprzez powołanie ośrodka sportowo-rekreacyjnego, który będzie spełniał wymogi UEFA dotyczące Centrum Pobytowego dla jednej z drużyn podczas EURO 2012.

Miasto otrzymało 4.116.883,91 zł dofinansowanie do tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Projekt będzie realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj w ramach RPO WO 2007-2013 pn. "Budowa Centrum Sportu przy ul. Północnej w Opolu".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej