Nowy budynek ASP we Wrocławiu oddany do użytku

2013-01-07 9:09
Nowy budynek ASP we Wrocławiu
Autor: HOCHTIEF Polska Elewacja nowego budynku ASP we Wrocławiu jest w całości pokryta szkłem

Zakończyła się realizacja nowego budynku dydaktyczno-warsztatowego dla Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą inwestycji była fima HOCHTIEF Polska. W nowym budynku ASP we Wrocławiu mieści się Centrum Sztuk Użytkowych oraz Centrum Innowacyjności.

Nowy budynek Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Rozbudowa obiektu zakończona

Budynek powstał u zbiegu ulic Traugutta i Krasińskiego we Wrocławiu. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 13 000 mkw. Obiekt liczy cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. W nowym budynku ASP we Wrocławiu mieści się Centrum Sztuk Użytkowych oraz Centrum Innowacyjności. W przypadku rozbudowy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu o nowy budynek dydaktyczny dokonano połączenia historii z nowoczesnością. Projekt wymagał wybudowania nowoczesnego obiektu edukacyjnego oraz połączenia go z istniejącą budowlą Akademii.

W nowym budynku ASP znajdują się sale seminaryjne - dwie mniejsze i jedna większa, która może pomieścić 150 studentów. Na parterze dostępne są pracownie projektowe oraz studia ceramiki i szkła, gdzie do dyspozycji studentów jest m.in. mini huta do wytopu szkła .W części podziemnej znajdują się magazyny pracowni rzeźby, ceramiki, wzornictwa oraz szkła.

Realizacja inwestycji we Wrocławiu trwała 2 lata. Budowa obiektu była współfinansowana przez Unię Europejską. Wartość inwestycji to ponad 50 mln zł.

Nowa siedziba Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu została zaprojektowana przez architektów z Pracowni Architektury Głowacki. Obiekt ma kształt prostej bryły. Elewacja budynku jest w całości pokryta szkłem. Przeszklone ściany nadają budynkowi lekkości. Centralny punkt Akademii stanowi ogród, z założenia zielona wyspa, która odbija się od szklanej elewacji, zyskując charakter rozszerzającego się parku.

Generalnym wykonawcą inwestycji był Poznański Oddział HOCHTIEF Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej