Nowy basen w Lublinie będzie gotowy w 2014 roku

2013-06-07 15:14
Basen w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Nowoczesny basen w Lublinie będzie gotowy w 2014 roku

W Lublinie powstanie nowoczesny kompleks sportowy. W obiekcie dostępny będzie 50-metrowy basen olimpijski. Dzięki zastosowaniu technologii tzw. ruchomego dna, basen w Lublinie będzie miał w najgłębszym miejscu prawie 4 metry. W części rekreacyjnej kompleksu dostępny będzie szereg atrakcji: masaże, jacuzzi, sauny, sztuczna rzeka itp. Koszt inwestycji w Lublinie szacowany jest na 100 mln zł.

Baseny w Polsce. Nowoczesny kompleks sportowy w Lublinie

Miasto przedstawiło szczegóły projektu, na podstawie którego dotychczasowy obiekt sportowy przy al. Zygmuntowskich w Lublinie zmieni się w nowoczesny kompleks sportowy. 

Projekt obejmuje budowę zespołu pływalni, który będzie składał się z trzech części. W pierwszej znajdą się baseny rekreacyjne „z kulą”, zjeżdżalnie, pomieszczenia techniczne w podbaseniu. Część ta stykać się będzie z budynkiem dotychczasowego basenu. W drugiej części dostępny będzie nowy 50 metrowy basen olimpijski z trybunami na 2100 miejsc i basen zewnętrzny. Trzecia część kompleksu sportowego w Lublinie pomieści kasy, główne przebieralnie basenowe, sauny, zespół odnowy i rehabilitacji, ogród zimowy, fitness, zespół VIP z wyjściem na trybuny, szatnie i wypożyczenie łyżew dla sąsiadującego budynku krytego lodowiska.

Basen w Lublinie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Będzie miał tzw. ruchome dno, dzięki czemu na jednym basenie będzie można pływać na kilku głębokościach. Dzięki tej technologii basen będzie miał w najgłębszym miejscu nawet 3,9 metra.

Przed budynkiem kompleksu zaprojektowano plac główny, który będzie mógł być miejscem na koncerty i imprezy plenerowe.

Projekt nowej inwestycji w Lublinie przygotowali architekci z pracowni Paweł Tiepłow - Pracownia Projektowa.

Basen w Lublinie będzie gotowy jesienią 2014 roku. Inwestycja pochłonie ok. 100 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej