Nowy basen w Lublinie będzie gotowy w 2014 roku

2013-06-07 15:14
Basen w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Nowoczesny basen w Lublinie będzie gotowy w 2014 roku

W Lublinie powstanie nowoczesny kompleks sportowy. W obiekcie dostępny będzie 50-metrowy basen olimpijski. Dzięki zastosowaniu technologii tzw. ruchomego dna, basen w Lublinie będzie miał w najgłębszym miejscu prawie 4 metry. W części rekreacyjnej kompleksu dostępny będzie szereg atrakcji: masaże, jacuzzi, sauny, sztuczna rzeka itp. Koszt inwestycji w Lublinie szacowany jest na 100 mln zł.

Baseny w Polsce. Nowoczesny kompleks sportowy w Lublinie

Miasto przedstawiło szczegóły projektu, na podstawie którego dotychczasowy obiekt sportowy przy al. Zygmuntowskich w Lublinie zmieni się w nowoczesny kompleks sportowy. 

Projekt obejmuje budowę zespołu pływalni, który będzie składał się z trzech części. W pierwszej znajdą się baseny rekreacyjne „z kulą”, zjeżdżalnie, pomieszczenia techniczne w podbaseniu. Część ta stykać się będzie z budynkiem dotychczasowego basenu. W drugiej części dostępny będzie nowy 50 metrowy basen olimpijski z trybunami na 2100 miejsc i basen zewnętrzny. Trzecia część kompleksu sportowego w Lublinie pomieści kasy, główne przebieralnie basenowe, sauny, zespół odnowy i rehabilitacji, ogród zimowy, fitness, zespół VIP z wyjściem na trybuny, szatnie i wypożyczenie łyżew dla sąsiadującego budynku krytego lodowiska.

Basen w Lublinie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Będzie miał tzw. ruchome dno, dzięki czemu na jednym basenie będzie można pływać na kilku głębokościach. Dzięki tej technologii basen będzie miał w najgłębszym miejscu nawet 3,9 metra.

Przed budynkiem kompleksu zaprojektowano plac główny, który będzie mógł być miejscem na koncerty i imprezy plenerowe.

Projekt nowej inwestycji w Lublinie przygotowali architekci z pracowni Paweł Tiepłow - Pracownia Projektowa.

Basen w Lublinie będzie gotowy jesienią 2014 roku. Inwestycja pochłonie ok. 100 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej