Nowoczesny stadion piłkarski w Szczecinie

2016-11-16 11:29
Stadion pilkarski w Szczecinie
Autor: Urząd Miasta Szczecin Stadion Miejski im. Floriana Krygiera powstanie w Szczecinie przy ul. Twardowskiego

Przygotowania do budowy Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera trwają od przeszło dwóch lat. Efektem jest zaakceptowana koncepcja architektoniczna obiektu. Teraz czas na kolejne kroki. Trzeba uzyskać pozwolenie na budowę i wykonać projekt wykonawczy.

Pomysłów na nowy stadion było wiele. Jeden z nich zakładał budowę obiektu na lotnisku w Dąbiu. Ostatecznie powstanie on na miejscu obecnego stadionu, przy ul. Twardowskiego. Zaważyły na tym m.in. ograniczona ilość środków finansowych oraz fakt, że miejsce jest ważne dla kibiców Pogoni. Aby uniknąć dużych nakładów finansowych początkowo rozpatrywano modernizację starego obiektu. Jednak zmian było tak dużo, że w końcu podjęto decyzję o budowie od podstaw. Ostatecznie szacowany koszt inwestycji to około 150 – 180 mln zł.

Kilka dni temu Prezydent Szczecina, Prezes Pogoni Szczecin oraz projektant Stadionu Miejskiego podpisali dokumenty, które umożliwiają prowadzenie dalszych prace projektowych i uzyskanie pozwolenia na budowę. Ta część ma być gotowa do połowy 2017 roku. Rozpoczęcie budowy stadionu zaplanowano na przełom 2017/2018 roku. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem Szczecinianie będą mogli zasiąść na trybunach już w 2020 roku. Odpowiedzialny za proces realizacji będzie specjalny zespół pod przewodnictwem dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji (MOSRiR) Wojciecha Olbrysia.

Projekt stadionu miejskiego im. Floriana Krygiera powstał w Pracowni Projektowej arch. Janusza Pachowskiego. Obiekt ma pomieścić około 22 tys. kibiców, którzy zasiądą na 4 trybunach.

Ministerstwo Sportu i Turystyki nie udzieli wsparcia finansowego przy budowie stadionu piłkarskiego w Szczecinie.

Nazwa inwestycji: Stadion Miejski im. Floriana Krygiera
Lokalizacja: Szczecin, ul. Twardowskiego
Funkcja: stadion piłkarski
Inwestor: Miasto Szczecin
Projektant: Pracownia Projektowa arch. Janusza Pachowskiego
Rozpoczęcie budowy: 2017/2018
Zakończenie budowy: 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej