Nowoczesny dworzec w Szczecinie

2007-05-21 16:19
Dworzec Szczecin Główny
Autor: brak danych

Jest już koncepcja zagospodarowania dworca, którą władze Szczecina i PKP zleciły firmie Consult BPK. Przedsiębiorstwo to przygotowało bardzo nowoczesne rozwiązanie. Nie wiadomo jeszcze kiedy dojdzie do jego realizacji.

Według koncepcji wykonanej przez firmę Consult BPK Sp. z o.o. szczeciński dworzec trzeba całkowicie przebudować. Po gruntownej modernizacji powstanie centrum handlowo-usługowo-gastronomiczne, 26-piętrowy biurowiec, dwupoziomowy parking. Nad peronami znajdzie się hala dworcowa z kasami i poczekalnią. Przed dworcem miałby powstać plac dworcowy pełniący funkcję węzła komunikacyjnego. Zaplanowano także przystań białej floty.

Nowa hala dworcowa zyskałaby nowe połączenia drogowe z resztą miasta. Z ul. 3 Maja do ul. Kolumba prowadziłby wiadukt zaś przedłużeniem ul. Narutowicza byłby most prowadzący na Kępę Parnicką.
Jak twierdzą władze miasta stworzenie takiego dworca jest możliwe. PKP już zatwierdziło wstępną koncepcję. Miasto także zaakceptowało ten plan. Teraz trzeba wpisać jej założenia do planu zagospodarowania przestrzennego. Gdy tak się stanie będzie można rozpocząć rozmowy z inwestorami oraz zacząć etap projektowo-koncepcyjny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej