Nowe studio TVN

2007-06-01 17:46

Nowy budynek TVN powstanie nieopodal skrzyżowania ul. Augustówka i Zawodzie. Niedaleko znajduje się inne studio należące do stacji. Za opracowanie projektu odpowiedzialni są architekci z pracowni JSK.

Budowa nowego obiektu jest konieczna, dotychczas bowiem telewizja przy nagrywaniu programów rozrywkowych korzystała z wynajmowanych hal. To z kolei wiązało się z problemami organizacyjnymi. Teraz w budynku znajdą się miejsca na trzy mniejsze studia zdjęciowe (po około 300 mkw) oraz jedno duże, wysokie na 16m o powierzchni 1,6 tys. mkw. Będzie to jedno z najwyższych studiów w Europie. W kompleksie będą nagrywane koncerty i teleturnieje z udziałem publiczności. Oprócz tego budynek pomieści garderoby, charakteryzatornie, rekwizytornie i reżyserki montażowe. Prace w obiekcie obejmą wszystkie etapy produkcji programów telewizyjnych. Planowany budynek będzie miał pięć pięter, liczne przeszklenia i zaokrąglenie boku obłożone aluminiowymi panelami. Prace nad budową rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Obiekt zostanie oddany do użytku z drugiej połowie 2009 roku. Cała inwestycja pochłonie około 100 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej