Nowe stacje metra M2 w Warszawie już w budowie!

2023-02-02 11:21
M2 Warszawa
Autor: UM Warszawa Nowe stacje metra mają być gotowe w 2026

Nowe stacje metra w Warszawie powstaną na Bemowie. Chodzi dokładnie o stacje Karolin, Chrzanów i Lazurowa. Będzie to już ostatni odcinek linii M2 na Karolin. Kiedy zakończenie budowy?

Spis treści

  1. Nowe stacje metra Warszawa
  2. Budowa stacji metra - aktualności
  3. Kiedy otwarcie nowych stacji metra?

Ruszyła budowa ostatniego odcinka warszawskiej linii M2 na Karolin. Po 11 stacjach otwartych zostały ostatnie trzy. W okolicy przyszłych stacji i wentylatorni na tym odcinku linii M2 trwają roboty drogowe i przygotowania do wprowadzenia czasowej organizacji ruchu - podaje Ratusz.

Nowe stacje metra Warszawa

Na nowym czterokilometrowym odcinku linii M2 na Bemowie powstaną: Stacja Techniczno-Postojowa Karolin, stacje pasażerskie C01 Karolin, C02 Chrzanów i C03 Lazurowa, a także położone pomiędzy nimi wentylatornie.

Pieniądze na budowę metra były zagrożone. Przez cały czas lobbowaliśmy w Brukseli, żeby móc nadal korzystać z unijnych funduszy. Chociaż cały czas jest problem z przyjęciem KPO to mam nadzieję, że uda się go odblokować, bo bez pieniędzy europejskich czy też rządowych trudno realizować tak wielkie inwestycje – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Budowa stacji metra - aktualności

W miejscu, gdzie będzie STP Karolin, przygotowano zaplecze budowy. Trwają rozbiórki oraz grodzenie terenu. Zabezpieczane są drzewa, które w tym miejscu będą zachowane. Wykonywana jest też kanalizacja.

Standardowe – dla tego etapu budowy – roboty przy przyłączach elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych toczą się już przy wszystkich zaplanowanych stacjach i wentylatorniach. Z kolei na terenie przyszłej stacji C01 Karolin dodatkowo zabezpieczane są budynki. Zamontowane zostały repery, czyli elementy służące do wykonywania pomiarów. To jeden z elementów systemu monitorującego oddziaływanie budowy na obiekty znajdujące się w pobliżu.

Informacje o budowie odcinka na Karolin można uzyskać w Czasowym Punkcie Informacyjnym, który znajduje się na Bemowie – pomiędzy ul. Górczewską a Kossutha (na wysokości numeru 12). Czynny jest w dni powszednie w godzinach 7:00-19:00. Można również wysłać maila z pytaniami na adres: bemowo@budowametra.pl oraz skontaktować się z pracownikami wykonawcy pod numerem telefonu: 785 850 151.

metro Warszawa M2
Autor: Metro Warszawskie Przebieg M2 Warszawa - mapa Link: Powiększ mapę

Kiedy otwarcie nowych stacji metra?

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadeklarował, że przybliżoną datą otwarcia nowych stacji jest rok 2026.

Stacja metra M2
Autor: TT/Rafał trzaskowski Nowa stacja metra na Bemowie

Źródło: UMW

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej