Nowe stacje metra M2 w Warszawie już w budowie!

2023-02-02 11:21
M2 Warszawa
Autor: UM Warszawa Nowe stacje metra mają być gotowe w 2026

Nowe stacje metra w Warszawie powstaną na Bemowie. Chodzi dokładnie o stacje Karolin, Chrzanów i Lazurowa. Będzie to już ostatni odcinek linii M2 na Karolin. Kiedy zakończenie budowy?

Spis treści

  1. Nowe stacje metra Warszawa
  2. Budowa stacji metra - aktualności
  3. Kiedy otwarcie nowych stacji metra?

Ruszyła budowa ostatniego odcinka warszawskiej linii M2 na Karolin. Po 11 stacjach otwartych zostały ostatnie trzy. W okolicy przyszłych stacji i wentylatorni na tym odcinku linii M2 trwają roboty drogowe i przygotowania do wprowadzenia czasowej organizacji ruchu - podaje Ratusz.

Nowe stacje metra Warszawa

Na nowym czterokilometrowym odcinku linii M2 na Bemowie powstaną: Stacja Techniczno-Postojowa Karolin, stacje pasażerskie C01 Karolin, C02 Chrzanów i C03 Lazurowa, a także położone pomiędzy nimi wentylatornie.

Pieniądze na budowę metra były zagrożone. Przez cały czas lobbowaliśmy w Brukseli, żeby móc nadal korzystać z unijnych funduszy. Chociaż cały czas jest problem z przyjęciem KPO to mam nadzieję, że uda się go odblokować, bo bez pieniędzy europejskich czy też rządowych trudno realizować tak wielkie inwestycje – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Budowa stacji metra - aktualności

W miejscu, gdzie będzie STP Karolin, przygotowano zaplecze budowy. Trwają rozbiórki oraz grodzenie terenu. Zabezpieczane są drzewa, które w tym miejscu będą zachowane. Wykonywana jest też kanalizacja.

Standardowe – dla tego etapu budowy – roboty przy przyłączach elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych toczą się już przy wszystkich zaplanowanych stacjach i wentylatorniach. Z kolei na terenie przyszłej stacji C01 Karolin dodatkowo zabezpieczane są budynki. Zamontowane zostały repery, czyli elementy służące do wykonywania pomiarów. To jeden z elementów systemu monitorującego oddziaływanie budowy na obiekty znajdujące się w pobliżu.

Informacje o budowie odcinka na Karolin można uzyskać w Czasowym Punkcie Informacyjnym, który znajduje się na Bemowie – pomiędzy ul. Górczewską a Kossutha (na wysokości numeru 12). Czynny jest w dni powszednie w godzinach 7:00-19:00. Można również wysłać maila z pytaniami na adres: bemowo@budowametra.pl oraz skontaktować się z pracownikami wykonawcy pod numerem telefonu: 785 850 151.

metro Warszawa M2
Autor: Metro Warszawskie Przebieg M2 Warszawa - mapa Link: Powiększ mapę

Kiedy otwarcie nowych stacji metra?

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadeklarował, że przybliżoną datą otwarcia nowych stacji jest rok 2026.

Stacja metra M2
Autor: TT/Rafał trzaskowski Nowa stacja metra na Bemowie

Źródło: UMW

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej