Nowe realizacje Skanska

2007-05-28 13:38
Komunikacja
Autor: brak danych

W ciągu zaledwie 14 miesięcy Skanska Oddział Hydrotrest zrealizuje kolejny duży projekt finansowany z budżetu PHARE 2001 - "Aktywizacja gospodarcza terenów górskich położonych wokół Świętokrzyskiego Parku Narodowego". Łączna wartość tego projektu wynosi ponad 6,5 mln euro.

Inwestorem jest Związek Gmin Gór Świętokrzyskich. W ramach podpisanego kontraktu wojewódzkiego zadanie uzyskało wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa i środków unijnych, przy czym z budżetu Wspólnoty Europejskiej przyznano 3,578 tys. euro, z budżetu państwa - 3,400 tys. zł. Do lutego 2005 roku Skanska ma zakończyć budowę oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacyjnych i zbiorników retencyjnych.
Całość inwestycji realizowanej przez Skanska obejmuje łącznie dziewięć obiektów. Są to: dwie oczyszczalnie ścieków - w Pękosławicach i Cedzynie, cztery zbiorcze systemy kanalizacyjne (o łącznej długości ponad 42 km) - w Bielinach Kapitulnych, Domaszowicach, Piotrowie i Nowej Słupi, trzy zbiorniki retencyjne wraz z podstawową infrastrukturą (parkingi, pasaże handlowe i gastronomiczne) w Wilkowie, Jaśle i w miejscowości Umer.
Aktualnie trwają prace przy budowie zbiorników retencyjnych w miejscowości Umer i w Wilkowie oraz oczyszczalni ścieków w Cedzynie i Pękosławicach (realizuje je Oddział Hydrotrest we współpracy z Oddziałem RPRI). Na pozostałych terenach przewidzianych do realizacji kolejnych obiektów trwają prace przygotowawcze (poza Domaszowicami, gdzie początek prac zaplanowano na 15 lutego).

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej