Hala sportowa w Zakopanem otwarta

2016-09-07 18:01
Hala sportowa w Zakopanem
Autor: materiał prasowy Inwestorem jest Centralny Ośrodkdek Sportu (COS)

Mostostal Warszawa zakończył budowę wielofunkcyjnej hali sportowej w Zakopanem. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 7 września 2016. Wartość inwestycji to 22 mln zł brutto.

Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa została wybudowana na zlecenie Centralnego Ośrodka Sportu (COS) – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem przez Oddział Południowy Mostostalu Warszawa. Nowy obiekt ma powierzchnię całkowitą 10,3 tys. m². Budynek powstał przy przy ul. Bronisława Czecha 1, w poblizu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna Locum M. Paszyn.

Nowy obiekt połączony jest parterowym łącznikiem z budynkiem Ośrodka Sportu – internatem i pływalnią. W hali największą powierzchnię zajmuje wygłuszona sala sportowa wykończona parkietem z klonu kanadyjskiego, przystosowana do rozgrywek koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki i futsalu zgodnie z wymogami związków sportowych. Dodatkowo w hali znajdują się: siłownia, sale treningowe do zapasów i judo, sala fitness, 60-metrowa tartanowa bieżnia ze skocznią w dal i do trójskoku oraz zaplecze z szatniami. Obiekt został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aby zmniejszyć zapotrzebowanie nowego budynku na energię i obniżyć koszty eksploatacji, hala sportowa została wyposażona w instalację pomp ciepła i instalację solarną.

W nowej hali można wykonać kompleksowy trening, wziąć udział w grach zespołowych, zagrać w tenisa ziemnego. Przewidziana została również możliwość organizacji imprez kulturalnych oraz targów.

Hala sportowa w Zakopanem
Autor: materiał prasowy Generalnym wykonawcą był Oddział Południowy Mostostalu Warszawa
Hala sportowa w Zakopanem
Autor: materiał prasowy Nowy obiekt połączony jest parterowym łącznikiem z Budynkiem Ośrodka Sportu – internatem i pływalnią

Nazwa inwestycji: hala widowiskowo-sportowa w Zakopanem
Lokalizacja: ul. Bronisława Czecha 1, Zakopane
Inwestor: Centralny Ośrodek Sportu-Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w  Zakopanem
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Projekt: Locum M. Paszyn
Liczba kondygnacji: w hali 4, w łączniku 1
Powierzchnia użytkowa: 5 455,1 m²
Powierzchnia całkowita: 10 295 m²
Kubatura: 42 670 m³
Powierzchnia zabudowy: 2 836,50 m²
Data zawarcia umowy: 29 października 2014
Zakończenie budowy: 29 sierpień 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej