Hala sportowa w Zakopanem otwarta

2016-09-07 18:01
Hala sportowa w Zakopanem
Autor: materiał prasowy Inwestorem jest Centralny Ośrodkdek Sportu (COS)

Mostostal Warszawa zakończył budowę wielofunkcyjnej hali sportowej w Zakopanem. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 7 września 2016. Wartość inwestycji to 22 mln zł brutto.

Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa została wybudowana na zlecenie Centralnego Ośrodka Sportu (COS) – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem przez Oddział Południowy Mostostalu Warszawa. Nowy obiekt ma powierzchnię całkowitą 10,3 tys. m². Budynek powstał przy przy ul. Bronisława Czecha 1, w poblizu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna Locum M. Paszyn.

Nowy obiekt połączony jest parterowym łącznikiem z budynkiem Ośrodka Sportu – internatem i pływalnią. W hali największą powierzchnię zajmuje wygłuszona sala sportowa wykończona parkietem z klonu kanadyjskiego, przystosowana do rozgrywek koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki i futsalu zgodnie z wymogami związków sportowych. Dodatkowo w hali znajdują się: siłownia, sale treningowe do zapasów i judo, sala fitness, 60-metrowa tartanowa bieżnia ze skocznią w dal i do trójskoku oraz zaplecze z szatniami. Obiekt został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aby zmniejszyć zapotrzebowanie nowego budynku na energię i obniżyć koszty eksploatacji, hala sportowa została wyposażona w instalację pomp ciepła i instalację solarną.

W nowej hali można wykonać kompleksowy trening, wziąć udział w grach zespołowych, zagrać w tenisa ziemnego. Przewidziana została również możliwość organizacji imprez kulturalnych oraz targów.

Hala sportowa w Zakopanem
Autor: materiał prasowy Generalnym wykonawcą był Oddział Południowy Mostostalu Warszawa
Hala sportowa w Zakopanem
Autor: materiał prasowy Nowy obiekt połączony jest parterowym łącznikiem z Budynkiem Ośrodka Sportu – internatem i pływalnią

Nazwa inwestycji: hala widowiskowo-sportowa w Zakopanem
Lokalizacja: ul. Bronisława Czecha 1, Zakopane
Inwestor: Centralny Ośrodek Sportu-Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w  Zakopanem
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Projekt: Locum M. Paszyn
Liczba kondygnacji: w hali 4, w łączniku 1
Powierzchnia użytkowa: 5 455,1 m²
Powierzchnia całkowita: 10 295 m²
Kubatura: 42 670 m³
Powierzchnia zabudowy: 2 836,50 m²
Data zawarcia umowy: 29 października 2014
Zakończenie budowy: 29 sierpień 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej