Nowe inwestycje w Katowicach: przebudowa szpitala im. Stanisława Leszczyńskiego

2015-01-13 16:39
Grupa Erbud- wyniki finansowe
Autor: Grupa Erbud

Spółka Erbud przebuduje dwa oddziały szpitala w Katowicach i wybuduje nowy blok operacyjny. Nowa inwestycja zakończy się na początku 2016 roku

Przedstawiciele spółki Erbud w styczniu 2015 podpisali umowę na budowę bloku operacyjnego a także przebudowę dwóch oddziałów szpitala im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach. Prace będą się toczyć na oddziale Dermatologii i oddziale Ginekologiczno-Położniczym szpitala. Kontrakt spółki Erbud obejmuje także wyposażenie Bloku Operacyjnego w meble zabudowane i w sprzęt medyczny. Koszt nowej inwestycji w Katowicach szacowany jest na około 26,99 mln zł brutto.  Nowe oddziały szpitala w katowicach mają zostać oddane do użytku w lutym 2016.

Inwestorem i zleceniodawcą nowej inwestycji jest szpital im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach.
W ramach umowy ze Szpitalem im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach Erbud zrealizuje I etap budowy czterokondygnacyjnego Bloku Operacyjnego. Spółka przebuduje również Oddział Dermatologii i Oddział Ginekologiczno-Położniczy placówki. Kontrakt zakłada też wyposażenie Bloku Operacyjnego w meble zabudowane oraz sprzęt medyczny.

Nowe inwestycje w medycynę

Spółka Erbud specjalizuje się w realizacji projektów związanych z medycyna i ochroną zdrowia. W latach 2010-2015 firma zrealizowała 29. takich projektów. Obecnie trwają prace związane z sześcioma innymi inwestycjami, w tym z rozbudową Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz budową Ośrodka Terapeutyczno-Diagnostycznego w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej