Nowa siedziba PZPN na warszawskim Wilanowie

2012-10-23 18:06
Nowa siedziba PZPN
Autor: WARBUD Nowa siedziba Polskiego Związku Piłki Nożnej na warszawskim Wilanowie, wizualizacja projektu

PZPN otrzymał pozwolenie na budowę nowej siedziby na warszawskim Wilanowie. Będzie to nowoczesny biurowiec klasy A, nawiązujący formą do stadionu piłkarskiego. Projekt architektoniczny nowej siedziby PZPN przygotowało biuro projektowe Konior Studio. Funkcję generalnego wykonawcy inwestycji pełni firma Warbud.

PZPN buduje nową siedzibę

Nowa siedziba Polskiego Związku Piłki Nożnej zostanie wybudowana w Warszawie na terenie Miasteczka Wilanów, u zbiegu ul. Sobieskiego i al. Wilanowskiej, niedaleko Świątyni Opatrzności Bożej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud. Projekt architektoniczny budynku przygotowało biuro projektowe Konior Studio.

Będzie to nowoczesny czterokondygnacyjny budynek biurowy klasy A, w którym znajdą się biura, sale konferencyjne, apartamenty gościnne oraz pomieszczenia techniczne. Nowa siedziba PZPN kształtem przypominać będzie stadion piłkarski.

Głównym celem architektów było zaprojektowanie obiektu otwartego, przyjaznego i wygodnego w użytkowaniu, który spełniając wysokie wymagania związane ze standardem wykonania i reprezentacyjnym charakterem będzie gwarantował, zarówno użytkownikom jak i gościom, poczucie komfortu. Zaproponowany układ funkcjonalny wynika z założeń programowych PZPN, jego struktury organizacyjnej i specyfiki działalności. Podstawową zasadą jest oddzielenie części ogólnodostępnej od części przeznaczonej dla zarządu PZPN i gości specjalnych. W budynku zaprojektowano obszerny hol z recepcją, restaurację z bufetem, salę audytoryjną z zapleczem i foyer, sklep, strefę ekspozycyjną i wypoczynkową, powiązaną przestrzennie z częścią publiczną, strefę biurową, sale wielofunkcyjne i zaplecza socjalne.

W budynku zaprojektowano także strefę VIP z niezależnym wejściem na parterze, obejmującą hol recepcyjny z bufetem, salę konferencyjną, pomieszczenia Zarządu oraz apartamenty gościnne. Najwyższa kondygnacja budynku przeznaczona jest dla Zarządu PZPN, który będzie miał do dyspozycji zielony, częściowo zadaszony taras, o powierzchni ok. 700m², z widokiem na Miasteczko Wilanów i Świątynię Opatrzności Bożej.

25 lipca br. została podpisana umowa na realizację, w formule „zaprojektuj i wybuduj”, nowej siedziby PZPN w Warszawie. W październiku br. Wojewoda Mazowiecki wydał pozowlenie na budowę inwestycji. Zakończenie realizacji planowane jest w 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej