Nowa inwestycja zachodniopomorska - kompleks sportowo-rekreacyjny z pływalnią w Białogardzie

2014-12-04 11:58

W listopadzie ruszyła budowa krytej pływalni w Białogardzie, przy ul. Moniuszki. Autorem projektu architektonicznego kompleksu sportowo-rekreacyjnego jest pracownia Dominiczak & Szczuraszek. Koszt nowej inwestycji to 22 750 tys. zł.

Kompleks sportowo-rekreacyjny – nowa inwestycja w Białogardzie

W dniu 7 listopada 2014 roku odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy pod realizację nowej inwestycji budowy pływalni w Białogardzie. Obiekt mieści się w sąsiedztwie kompleksu sportowo-rekreacyjnego i Centrum Rehabilitacji w Białogardzie. Autorem projektu jest biuro Dominiczak & Szczuraszek. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm Matexim i Instalbud z Białogardu. Nowa inwestycja kosztować będzie 22 750 tys. zł. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2014 i potrwa do końca 2016 roku. Kryta pływalnia zostanie oddana do użytku na początku roku 2017.

Obiekt o powierzchni 4 tys. m2 powierzchni składał się będzie z 2 kondygnacji naziemnych. Zostanie wyposażony w sześciotorowy basen sportowy (12,5 m x 25 m) oraz basen rekreacyjny o powierzchni ponad 200 m2. W drugim basenie dostępne będą m. in. zjeżdżalnie (najdłuższa ok. 53 m), gejzery wodne i tor do nauki pływania.

W kompleksie powstanie także część do odnowy biologicznej z saunami i jacuzzi oraz sale do ćwiczeń i zajęć tanecznych. Z basenów korzystać będzie mogło ok. 260 osób jednocześnie. Budynek w całości będzie również dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Środki na budowę pływalni pochodzą z kredytu bankowego udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Oprócz tego obiekt uzyskał dofinansowanie. Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznał ok. 3 miliony zł dotacji. Miasto Białogard pozyskało także około 1 mln zł na instalację odzysku ciepła i instalację solarną z Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy.


Nazwa inwestycji: Budowa krytej pływalni przy ul. Moniuszki w Białogardzie
Adres inwestycji: ul. Moniuszki, Białogard
Inwestor: Miasto Białogard
Autor projektu: Dominiczak & Szczuraszek
Generalny wykonawca: firma R-BUD
Początek realizacji: listopad 2014
Planowane oddanie do użytku: 2017
Powierzchnia użytkowa: 4 000 m2
Koszt inwestycji: 22 750 tys. zł.
Dofinansowanie: ok. 4 mln

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej