Nowa inwestycja zachodniopomorska - kompleks sportowo-rekreacyjny z pływalnią w Białogardzie

2014-12-04 11:58

W listopadzie ruszyła budowa krytej pływalni w Białogardzie, przy ul. Moniuszki. Autorem projektu architektonicznego kompleksu sportowo-rekreacyjnego jest pracownia Dominiczak & Szczuraszek. Koszt nowej inwestycji to 22 750 tys. zł.

Kompleks sportowo-rekreacyjny – nowa inwestycja w Białogardzie

W dniu 7 listopada 2014 roku odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy pod realizację nowej inwestycji budowy pływalni w Białogardzie. Obiekt mieści się w sąsiedztwie kompleksu sportowo-rekreacyjnego i Centrum Rehabilitacji w Białogardzie. Autorem projektu jest biuro Dominiczak & Szczuraszek. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm Matexim i Instalbud z Białogardu. Nowa inwestycja kosztować będzie 22 750 tys. zł. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2014 i potrwa do końca 2016 roku. Kryta pływalnia zostanie oddana do użytku na początku roku 2017.

Obiekt o powierzchni 4 tys. m2 powierzchni składał się będzie z 2 kondygnacji naziemnych. Zostanie wyposażony w sześciotorowy basen sportowy (12,5 m x 25 m) oraz basen rekreacyjny o powierzchni ponad 200 m2. W drugim basenie dostępne będą m. in. zjeżdżalnie (najdłuższa ok. 53 m), gejzery wodne i tor do nauki pływania.

W kompleksie powstanie także część do odnowy biologicznej z saunami i jacuzzi oraz sale do ćwiczeń i zajęć tanecznych. Z basenów korzystać będzie mogło ok. 260 osób jednocześnie. Budynek w całości będzie również dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Środki na budowę pływalni pochodzą z kredytu bankowego udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Oprócz tego obiekt uzyskał dofinansowanie. Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznał ok. 3 miliony zł dotacji. Miasto Białogard pozyskało także około 1 mln zł na instalację odzysku ciepła i instalację solarną z Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy.


Nazwa inwestycji: Budowa krytej pływalni przy ul. Moniuszki w Białogardzie
Adres inwestycji: ul. Moniuszki, Białogard
Inwestor: Miasto Białogard
Autor projektu: Dominiczak & Szczuraszek
Generalny wykonawca: firma R-BUD
Początek realizacji: listopad 2014
Planowane oddanie do użytku: 2017
Powierzchnia użytkowa: 4 000 m2
Koszt inwestycji: 22 750 tys. zł.
Dofinansowanie: ok. 4 mln

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej