Nowa inwestycja w formule PPP – dom późnej starości w Bobolicach

2015-03-03 13:32

Samorząd Bobolic w województwie zachodniopomorskim planuje budowę domu późnej starości. Nowa inwestycja realizowana będzie w tzw.  formule PPP. Koszt budowy ośrodka to ok. 40 mln zł.

Nowa inwestycja w formule PPP. Pensjonat dla seniorów w Bobolicach

Zachodniopomorskie miasto Bobolice ogłosiło konkurs na budowę i zarządzanie budynku, który niebawem ma tu powstać. Będzie to specjalistyczny pensjonat dla seniorów z Polski i dla tcyh zza najbliższej, niemieckiej granicy. Nowa inwestycja ma zostać wybudowana w formule PPP. Wnioski można było składać do 15 lutego 2015. Oszacowano, że Dom Seniora może pochłonąć ok. 40 mln zł.

Formuła PPP to nowy rodzaj inwestycji polegający na współpracy sektora publicznego z prywatnym. W Polsce jest to wciąż mało znana i rzadko realizowana forma. Partnerstwo publiczno-prywatne polega na wspólnej realizacji przedsięwzięcia oraz podziału zadań, ryzyk i korzyści pomiędzy podmiotem publicznym i partnerem prywatnym.

Dom Seniora w Bobolicach ma powstać na działce o powierzchni 14 ha. Ostateczny wygląd i aranżacja obiektu będzie decyzją partneta projektu, który wygra przetarg.  Według harmonogramu, w I etapie nowej inwestycji ma zostać zbudowany obiekt z miejscami dla 100 osób. Na tym etapie obiekt wyposażony będzie w parking i zielone tereny rekreacyjne. Kolejne fazy budowy mają być rozbudowaniem ośrodka. Ostatecznie Dom Seniora będzie wstanie gościć ok. 550 seniorów. Ponadto, będą mogli oni korzystać z wielu atrakcji, m. in. boisk sportowych i pola golfowego, amfiteatru oraz domu gościnnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej