Nowa hala targowa w Toruniu

2016-10-12 15:18
Hala w Toruniu
Autor: JSK Architekci Koncepcja hali w Toruniu przygotowana przez pracownię JSK Architekci

Miasto Toruń rozstrzygnęło konkurs na koncepcję architektoniczną "Nowa hala targowa w Toruniu". Zwyciężyła pracownia JSK Architekci z Warszawy.

Koncepcja pracowni została bardzo dobrze oceniona przez jury konkursowe, ale czy będzie realizowana – na razie nie wiadomo. Zakładany w konkursie koszt budowy I etapu ma wynieść 22 mln zł. Miasto liczyło na zawiązanie partnerstwa publiczno-prywatnego ze spółką Toruńskie Sukiennice, która niestety skrytykowała nowy projekt. Pomysł partnerstwa publiczno-prywatnego z miastem to aktualnie tylko teoria. Potrzeba czasu, aby strony doszły do porozumienia.

Tymczasem zgodnie z koncepcją nowa hala ma powstać na działce przy Szosie Chełmińskiej 25-27. Aktualnie znajduje się tam parking i niewielki budynek biurowy. Projekt hali ma prostą, kubaturową bryłę. Na parterze zaplanowano tradycyjne targowisko warzywno-owocowe z szerokimi alejkami komunikacyjnymi i licznymi przeszkleniami. Na wyższych kondygnacjach mają się znaleźć sklepy, biura, gabinety, punkty usługowe. Na kondygnacji podziemnej został zaprojektowany duży parking z windami na wyższe kondygnacje. Wjazd do garażu byłby możliwy od strony Szosy Chełmińskiej i ulicy przewidzianej po drugiej stronie targowiska. Wokół budynku przewidziano dużo zieleni.

Zgodnie z złożeniami w I etapie budowy za budynkiem hali pozostałby tradycyjny plac targowy. Plany są takie, aby w przyszłości, po ewentualnej rozbudowie hali, plac ten stał się rynkiem wewnątrz hali. Projektując obiekt architekci przewidzieli możliwość dalszej rozbudowy budynku.

Hala w Toruniu
Autor: JSK Architekci

Nazwa inwestycji: Nowa hala targowa w Toruniu
Lokalizacja: działka przy Szosie Chełmińskiej 25-27, Toruń
Funkcja: hala targowa
Inwestor: Miasto Toruń
Projektant: pracownia JSK Architekci z Warszawy – Zbigniew Pszczulny i Mariusz Rutz
Koszt inwestycji: 22 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej