Naturalny plac zabaw w Warszawie nad Wisłą

2018-05-07 14:24
Plaża Ponatówka
Autor: Wikipedia/Tadeusz Rudzki Plaża Ponatówka w Warszawie pod mostem Poniatowskiego

Plac zabaw nad Wisłą z drewnianym nurtem rzeki oraz ławicą w formie piaskownicy powstaje w zachodniej części plaży Poniatówki. Na naturalnym placu zabaw nie zabraknie wiklinowych szałasów i wodnych atrakcji. Otwarcie jeszcze w maju.

Trzeba przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno, bo do 2006 roku nad Wisłą nie działo się nic. Dziś nad brzegiem rzeki, każdego dnia gromadzą się tłumy ludzi. Warszawiaków i turystów przyciągają  nowe bulwary na lewym brzegu Wisły, jak również  naturalna, rekreacyjna ścieżka oraz plaże po praskiej stronie rzeki. Jedną z pierwszych plaż, która powstała w stolicy, była Poniatówka pod mostem Poniatowskiego. Niebawem najmłodsi będą mogli wypróbować najnowszą atrakcję nad Wisłą jaką będzie naturalny plac zabaw, który powstaje właśnie na Poniatówce.

Czytaj też: Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę >>

Wizualizacja placu zabaw nad Wisłą
Autor: Urząd Miasta Warszawa Wizualizacja naturalnego placu zabaw w Warszawie nad Wisłą

Plac zabaw nad Wisłą w całości z naturalnych materiałów

Na nowym placu zabaw inspirowanym brzegiem rzeki, Wisłę imitować ma meandrujący, drewniany podest o zmiennej wysokości (od 0 do 60 cm) – wraz z jej starorzeczami i portami (podestami). Na placu zabaw znajdziemy również imitację lasu łęgowego, który powstaje z drewnianych pali oraz piaskownicę w formie ławicy. Niewątpliwą atrakcją na naturalnym placu zabaw będą budki tworzone z wiklinowych zarośli oraz niewielka ścianka edukacyjna. Do wykonania placu zabaw zastosowano drewno, piasek, zieleń roślin, głazy, beżowe liny. Całość ma być utrzymana w naturalnej kolorystyce, tak aby harmonizowała z otoczeniem.

Plac zabaw dla dzieci starszych

Dzieci starsze będą miały do dyspozycji „bazy” z szałasami i flagami oraz tunel do tajemniczego ogrodu. Na nowym placu zabaw pojawi się również tor wodny z różnego rodzaju komponentami do zabawy tj. koła młyńskie, tamy, kaskady. Na zmodernizowanym placu nie zabraknie huśtawek, a także mini parku linowego.

Strefa dla maluchów na nowym placu zabaw

Między małą zjeżdżalnią, a piaskownicą znajdzie się strefa dla maluchów. Na naturalnie wygrodzonym terenie najmłodszych użytkowników cieszyć będą zabawki wodne i piaskowe oraz ściany z różnego rodzaju tablicami interaktywnymi. Będą tam również szałasy z suchej wikliny.

Plac zabaw nad Wisłą również dla dzieci niepełnosprawnych

Projekt placu przygotowała Pracownia K. Projektanci zadbali o to, aby nowy plac zabaw był dostępny również dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Wszystkie dzieci będą mogły podziwiać dekoracje z wierzby (żywej i suchej) oraz płaskorzeźby.

Wykonawcą wszystkich prac, na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy jest firma Ziel-Bud oraz Braty i Kompany.

Zobacz jak będzie wygladał kolejny odcinek bulwarów wiślanych od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej