Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

2009-12-23 13:50
Narodowe Forum Muzyki
Autor: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates

Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA (lider), Acciona Infraestructuras SA, Wrobis SA oraz PHU IWA podpisało z Urzędem Miasta Wrocławia umowę na realizację Narodowego Forum Muzyki.

Obiekt, zaprojektowany przez Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates, powstanie na placu Wolności we Wrocławiu. W jego wnętrzu znajdzie się sala koncertowa na 1800 osób, 3 sale kameralne, sale prób, pomieszczenia konferencyjno - biurowe, biblioteka tematyczna oraz przestrzeń wystawiennicza.

Najważniejszą funkcją Narodowego Forum Muzyki jest akustyka, a jego sercem - główna sala koncertowa, której budynek jest niezależną konstrukcją. Jego projekt zakłada zminimalizowanie drgań gruntu oraz odizolowanie od hałasu miejskiego. Dookoła sali znajdą się tzw. komory akustyczne, których zadaniem będzie wzmacnianie i odbijanie dźwięku. Zastosowanie otwieranych wrót do tych przestrzeni oraz podwieszanych wewnątrz ekranów, umożliwi odpowiednią regulację i sterowanie dźwiękiem, w zależności od rodzaju koncertu. Nad salą podwieszony zostanie specjalny sufit, jego kształt, podział na kilkanaście niezależnych elementów oraz możliwość ich regulacji w pionie pozwoli na dostosowanie sali do potrzeb przedstawienia. W suficie tym znajdą się też elementy oświetlenia i nagłośnienia.

Narodowe Forum Muzyki
Autor: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates

Wartość kontraktu: 301 mln zł brutto
Okres realizacji: 30 miesięcy

Umowę podpisano 22 grudnia 2009 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej