Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

2009-12-23 13:50
Narodowe Forum Muzyki
Autor: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates

Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA (lider), Acciona Infraestructuras SA, Wrobis SA oraz PHU IWA podpisało z Urzędem Miasta Wrocławia umowę na realizację Narodowego Forum Muzyki.

Obiekt, zaprojektowany przez Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates, powstanie na placu Wolności we Wrocławiu. W jego wnętrzu znajdzie się sala koncertowa na 1800 osób, 3 sale kameralne, sale prób, pomieszczenia konferencyjno - biurowe, biblioteka tematyczna oraz przestrzeń wystawiennicza.

Najważniejszą funkcją Narodowego Forum Muzyki jest akustyka, a jego sercem - główna sala koncertowa, której budynek jest niezależną konstrukcją. Jego projekt zakłada zminimalizowanie drgań gruntu oraz odizolowanie od hałasu miejskiego. Dookoła sali znajdą się tzw. komory akustyczne, których zadaniem będzie wzmacnianie i odbijanie dźwięku. Zastosowanie otwieranych wrót do tych przestrzeni oraz podwieszanych wewnątrz ekranów, umożliwi odpowiednią regulację i sterowanie dźwiękiem, w zależności od rodzaju koncertu. Nad salą podwieszony zostanie specjalny sufit, jego kształt, podział na kilkanaście niezależnych elementów oraz możliwość ich regulacji w pionie pozwoli na dostosowanie sali do potrzeb przedstawienia. W suficie tym znajdą się też elementy oświetlenia i nagłośnienia.

Narodowe Forum Muzyki
Autor: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates

Wartość kontraktu: 301 mln zł brutto
Okres realizacji: 30 miesięcy

Umowę podpisano 22 grudnia 2009 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej