Muzeum Historii Żydów Polskich

2007-05-24 16:45

Umowa na projekt Muzeum Historii Żydów Polskich miała być podpisana na początku maja pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawa, a fińskimi projektantami. Do podpisania umowy nie doszło. Powodem jest brak porozumienia w sprawie ceny za projekt.

Konkurs na projekt Muzeum Historii Żydów Polskich został rozstrzygnięty w lipcu 2005 roku. Zwycięzcy- fińscy projektanci Rainer Mahlamaki i Ilmari Lahdelma nie mogą porozumieć się z miastem odnośnie ceny za projekt. Władze miasta uważają, że projektanci żądają za dużo. Jednak miasto już rok temu wiedziało ile owo wynagrodzenie będzie wynosiło. Propozycja Finów nie jest zbyt wygórowana. Naczelny Architekt Miasta Michał Borowski, mówi, że zawsze należy negocjować cenę, także i w tym przypadku.
Fińscy projektanci nie potrafią ustalić dokładnego terminu, w którym mogą się odbyć negocjacje. To źle wróży. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to cała procedura będzie musiała być powtórzona od początku. To natomiast oznacza kolejne opóźnienie budowy. Bark ustaleń w kwestiach finansowych powoduje też, że wszystkie prace nad wystawami w muzeum są wstrzymane. Michała Borowski zapewnia, że do spotkania z Finami dojdzie niebawem, tylko że terminy są cały czas przekładane.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej