Mostostal Warszawa wybuduje stadion w Tychach

2012-10-18 11:55
Stadion miejski w Tychach
Autor: UM Tychy

Firma Mostostal Warszawa wygrała przetarg na budowę stadionu w Tychach. Umowa między wykonawcą inwestycji a miastem zostanie podpisana jeszcze w październiku. Stadion w Tychach pomieści 15 tys. widzów.

Oferta spółki Mostostal Warszawa o wartości 128,9 mln zł została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na budowę stadionu w Tychach. Drugą ofertę na kwotę 144,6 mln zł złożyła firma Warbud. Jak mówi Jan Cofała, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Tychy, oferta złożona przez Mostostal Warszawa odpowiada wszystkim warunkom i wymaganiom określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Firmy mają 10 dni na złożenie odwołania od wyników postępowania. Jeśli w tym czasie odwołanie nie wpłynie, to umowa z firmą Mostostal Warszawa zostanie podpisana jeszcze w październiku.

Nowy przetarg obejmuje przeprojektowanie stadionu wraz ze zmianą dokumentacji technicznej i wykonawstwem. Poprzedni przetarg na budowę stadionu miejskiego został unieważniony, ponieważ wśród dziewięciu ofert złożonych w postępowaniu, najtańsza dwukrotnie przewyższała budżet zamawiającego.

Nowy stadion w Tychach ma kosztować ok. 130 mln zł. Miasto dysponuje kwotą ok. 80 mln zł. Magistrat  liczy na wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Sportu i Turystki. Pozostałe środki mają pochodzić z kredytu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej