Mostostal Warszawa wybuduje stadion w Tychach

2012-10-18 11:55
Stadion miejski w Tychach
Autor: UM Tychy

Firma Mostostal Warszawa wygrała przetarg na budowę stadionu w Tychach. Umowa między wykonawcą inwestycji a miastem zostanie podpisana jeszcze w październiku. Stadion w Tychach pomieści 15 tys. widzów.

Oferta spółki Mostostal Warszawa o wartości 128,9 mln zł została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na budowę stadionu w Tychach. Drugą ofertę na kwotę 144,6 mln zł złożyła firma Warbud. Jak mówi Jan Cofała, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Tychy, oferta złożona przez Mostostal Warszawa odpowiada wszystkim warunkom i wymaganiom określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Firmy mają 10 dni na złożenie odwołania od wyników postępowania. Jeśli w tym czasie odwołanie nie wpłynie, to umowa z firmą Mostostal Warszawa zostanie podpisana jeszcze w październiku.

Nowy przetarg obejmuje przeprojektowanie stadionu wraz ze zmianą dokumentacji technicznej i wykonawstwem. Poprzedni przetarg na budowę stadionu miejskiego został unieważniony, ponieważ wśród dziewięciu ofert złożonych w postępowaniu, najtańsza dwukrotnie przewyższała budżet zamawiającego.

Nowy stadion w Tychach ma kosztować ok. 130 mln zł. Miasto dysponuje kwotą ok. 80 mln zł. Magistrat  liczy na wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Sportu i Turystki. Pozostałe środki mają pochodzić z kredytu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej