Szpital w Gryficach rozbuduje Mostostal Warszawa

2018-08-27 11:47
Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach
Autor: Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach Mostostal Warszawa rozbuduje Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach

Szpital w Gryficach czekają pozytywne zmiany. Mostostal Warszawa rozbuduje oraz przebuduje budynek placówki. Prace na budowie mają potrwać do końca 2020 roku. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach położony jest w kompleksie leśnym na skraju miasta. Placówka zapewnia specjalistyczne świadczenia zdrowotne w zakresie opieki ambulatoryjnej i stacjonarnej dla pacjentów z centralnego regionu województwa zachodniopomorskiego, tj. dla populacji liczącej 223 tys. mieszkańców. Szpital w Gryficach spełnia wszystkie wymogi Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych dla terenu o promieniu ponad 50 km, a dzięki przyszpitalnemu lądowisku dla śmigłowców, również dalszych.

Szpital w Gryficach z olbrzymim dofinansowaniem

Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 roku szpital w Gryficach uzyskał olbrzymie dofinansowanie na modernizację o łącznej wartości 35 mln zł. Inwestycja obejmie istniejący budynek tzw. 90-łóżkowy, który został nadbudowany w latach 2011-2012 i w latach kolejnych objęty termomodernizacją wraz pozostałymi budynkami SPZZOZ w Gryficach. Do 2020 roku w budynku maja powstać następujące oddziały/działy szpitala:

  • w piwnicach − centralna sterylizatornia, apteka, pomieszczenia techniczne
  • parter (bez zmian) - oddział intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy
  • na pierwszym piętrze (bez zmian) − oddział ortopedyczno-urazowy
  • na drugim piętrze − oddział chirurgiczny z urologią (aktualnie zlokalizowany jest w tzw. budynku głównym szpitala)
  • na trzecim piętrze − blok operacyjny (aktualnie w budynku głównym szpitala)
  • kondygnacja techniczna – pomieszczenia techniczne – wentylatornia.
Szpital w Gryficach
Autor: Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach Nowa część Szpitala w Gryficach, w któtej w ramach projektu powstaną oddziały szpitalne i centralny blok operacyjny

Rozbudową Szpitala w Gryficach zajmie się Mostostal Warszawa

Zadanie, które będzie realizować Mostostal Warszawa obejmuje rozbudowę wraz z przebudową bloku operacyjnego, oddziałów zabiegowych, ortopedyczno-urazowej i chirurgicznego, apteki centralnej, sterylizatorni wraz z wyposażeniem. Zakres prac obejmie roboty budowlane wraz z instalacją gazów medycznych. Wartość umowy to około 30 mln zł brutto. Termin realizacji zadania to czerwiec 2020 rok, a wszystkie zaplanowane prace mają się zakończyć do grudnia 2020 roku.

To nie jedyna tego typu inwestycja Mostostalu Warszawa. Aktualnie dobiega końca rozbudowa Specjalistycznego Miejskiego Szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, za którego rozbudowę również jest odpowiedzialy Mostostal Warszawa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej