Szpital w Gryficach rozbuduje Mostostal Warszawa

2018-08-27 11:47
Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach
Autor: Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach Mostostal Warszawa rozbuduje Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach

Szpital w Gryficach czekają pozytywne zmiany. Mostostal Warszawa rozbuduje oraz przebuduje budynek placówki. Prace na budowie mają potrwać do końca 2020 roku. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach położony jest w kompleksie leśnym na skraju miasta. Placówka zapewnia specjalistyczne świadczenia zdrowotne w zakresie opieki ambulatoryjnej i stacjonarnej dla pacjentów z centralnego regionu województwa zachodniopomorskiego, tj. dla populacji liczącej 223 tys. mieszkańców. Szpital w Gryficach spełnia wszystkie wymogi Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych dla terenu o promieniu ponad 50 km, a dzięki przyszpitalnemu lądowisku dla śmigłowców, również dalszych.

Szpital w Gryficach z olbrzymim dofinansowaniem

Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 roku szpital w Gryficach uzyskał olbrzymie dofinansowanie na modernizację o łącznej wartości 35 mln zł. Inwestycja obejmie istniejący budynek tzw. 90-łóżkowy, który został nadbudowany w latach 2011-2012 i w latach kolejnych objęty termomodernizacją wraz pozostałymi budynkami SPZZOZ w Gryficach. Do 2020 roku w budynku maja powstać następujące oddziały/działy szpitala:

  • w piwnicach − centralna sterylizatornia, apteka, pomieszczenia techniczne
  • parter (bez zmian) - oddział intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy
  • na pierwszym piętrze (bez zmian) − oddział ortopedyczno-urazowy
  • na drugim piętrze − oddział chirurgiczny z urologią (aktualnie zlokalizowany jest w tzw. budynku głównym szpitala)
  • na trzecim piętrze − blok operacyjny (aktualnie w budynku głównym szpitala)
  • kondygnacja techniczna – pomieszczenia techniczne – wentylatornia.
Szpital w Gryficach
Autor: Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach Nowa część Szpitala w Gryficach, w któtej w ramach projektu powstaną oddziały szpitalne i centralny blok operacyjny

Rozbudową Szpitala w Gryficach zajmie się Mostostal Warszawa

Zadanie, które będzie realizować Mostostal Warszawa obejmuje rozbudowę wraz z przebudową bloku operacyjnego, oddziałów zabiegowych, ortopedyczno-urazowej i chirurgicznego, apteki centralnej, sterylizatorni wraz z wyposażeniem. Zakres prac obejmie roboty budowlane wraz z instalacją gazów medycznych. Wartość umowy to około 30 mln zł brutto. Termin realizacji zadania to czerwiec 2020 rok, a wszystkie zaplanowane prace mają się zakończyć do grudnia 2020 roku.

To nie jedyna tego typu inwestycja Mostostalu Warszawa. Aktualnie dobiega końca rozbudowa Specjalistycznego Miejskiego Szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, za którego rozbudowę również jest odpowiedzialy Mostostal Warszawa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej