Most na Wiśle w Połańcu za dwa lata

2012-10-25 11:37
Most przez Wisłę w Połańcu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Most przez Wisłę w Połańcu - wizualizacja

Coraz bliżej do budowy mostu na Wiśle w Połańcu. 24 października władze województw świętokrzyskiego i podkarpackiego podpisały umowę na dofinansowanie inwestycji z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Na budowę mostu na Wiśle wraz z układem komunikacyjnym łączącym most z okolicznymi drogami przeznaczono 304 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Umowę na budowę mostu na Wiśle w Połańcu wraz  z rozbudową drogi wojewódzkiej 764 i połączeniem z drogą wojewódzką 875 podpisano 1 października. 24 października potwierdzono dofinansowanie przedsięwzięcia. Na wykonawcę wybrano konsorcjum firm: Mosty Łódź, Vistal Gdynia i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prace powinny zakończyć się na przełomie III i IV kwartału 2014 r.

Wartość całkowita projektu pn. Likwidacja barier rozwojowych - most na Wiśle z przebudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz połączeniem z drogą wojewódzką nr 875 to ponad 390 mln zł. Za jego realizację odpowiadają dwa województwa: świętokrzyskie i podkarpackie, które otrzymają odpowiednio 121,5 mln zł i 182,5 mln zł.
Prawie kilometrowej długości most będzie miał trzynaście przęseł. Konstrukcję przęseł stanowi stalowy dźwigar skrzynkowy zespolony z żelbetową płytą pomostu.

Budowa mostu w Połańcu jest inwestycją o znaczeniu ponadregionalnym, połączy województwo świętokrzyskie i podkarpackie, a także stolice regionów Kielce z Rzeszowem.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej