Most na Wiśle w Połańcu za dwa lata

2012-10-25 11:37
Most przez Wisłę w Połańcu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Most przez Wisłę w Połańcu - wizualizacja

Coraz bliżej do budowy mostu na Wiśle w Połańcu. 24 października władze województw świętokrzyskiego i podkarpackiego podpisały umowę na dofinansowanie inwestycji z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Na budowę mostu na Wiśle wraz z układem komunikacyjnym łączącym most z okolicznymi drogami przeznaczono 304 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Umowę na budowę mostu na Wiśle w Połańcu wraz  z rozbudową drogi wojewódzkiej 764 i połączeniem z drogą wojewódzką 875 podpisano 1 października. 24 października potwierdzono dofinansowanie przedsięwzięcia. Na wykonawcę wybrano konsorcjum firm: Mosty Łódź, Vistal Gdynia i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prace powinny zakończyć się na przełomie III i IV kwartału 2014 r.

Wartość całkowita projektu pn. Likwidacja barier rozwojowych - most na Wiśle z przebudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz połączeniem z drogą wojewódzką nr 875 to ponad 390 mln zł. Za jego realizację odpowiadają dwa województwa: świętokrzyskie i podkarpackie, które otrzymają odpowiednio 121,5 mln zł i 182,5 mln zł.
Prawie kilometrowej długości most będzie miał trzynaście przęseł. Konstrukcję przęseł stanowi stalowy dźwigar skrzynkowy zespolony z żelbetową płytą pomostu.

Budowa mostu w Połańcu jest inwestycją o znaczeniu ponadregionalnym, połączy województwo świętokrzyskie i podkarpackie, a także stolice regionów Kielce z Rzeszowem.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej