Most między Gniewem, a Kwidzynem

2007-06-01 15:28

14 października br. wmurowano akty erekcyjne pod budowę mostu na Wiśle, pomiędzy Kwidzynem a Gniewem. Koszt inwestycji wyniesie 400 milionów złotych, dlatego projekt powinien być dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. 

Na razie prace będą się koncentrować na przygotowaniu budowy mostu i staraniach o wsparcie finansowe inwestycji. Za 25 milionów złotych wykupione zostaną grunty od rolników oraz wykonane drogi dojazdowe do mostu w okolicach Kwidzyna i Opalenia. Dokumentacja na odcinek dróg dojazdowych jest już gotowa, do końca roku powstaną pozostałe dokumentacje na odcinki drogowe i mostowe. W przygotowaniu jest tzw. studium wykonalności całej inwestycji.
Most jest w Kwidzynie komunikacyjną koniecznością. Połączenie miasta z drogą krajową nr 1 i przyszłą autostradą A1 jest niezbędne (tylko w ubiegłym roku przez miasto przyjechało 18 tysięcy tirów). Most ma wypełnić lukę mostową pomiędzy Tczewem a Grudziądzem. Od 1909 do 1928 roku istniał most w okolicach Opalenia. Potem go rozebrano i przeniesiono do Torunia. W 1939 roku powstał most pontonowy, który istniał do roku 1947, kiedy zniszczyły go lody spływające Wisłą. Nowy most ma być budowany w trzech etapach: A, B i C. A - to most środkowy i estakady dojazdowe, długości 2,9 km. W tym most zajmuje 1,9 km. Odcinki B - to drogi dojazdowe po stronie Kwidzyna i C - połączenie z drogą nr 1 w powiecie tczewskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej